Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Każdy prowadzący działalność biznesową niejednokrotnie natrafił w swoim życiu na firmową pieczęci lub stempel. Według zapisów polskiego prawa, posiadanie pieczątki nie jest obowiązkowe, mimo tego dalej cieszą się one ogromną popularnością. Coraz częściej stemple wykorzystywane są do celów marketingowych, ale nie tylko. Jak się okazuje, zastosowanie tych niewielkich urządzeń jest znacznie szersze. Warto zapoznać się z ich możliwościami!

Firmowy stempel

Większość dokumentów wystawianych przez daną firmę okraszonych jest pieczątką z danymi firmowymi. Takie oznakowanie znajdziemy na fakturach, wnioskach czy też dokumentach, które wychodzą z konkretnego przedsiębiorstwa. Mimo, że właściciele podmiotów gospodarczych już od kilku lat nie mają obowiązku posiadania pieczątek, nadal chętnie z nich korzystają. Dlaczego?

Pieczątka i stempel - element firmowego biura czy gadżet reklamowy?

Oznakowany stemplem dokument jest traktowany jako ważniejszy. Chociaż nie wynika to z przepisów prawa, to przybicie pieczątki na danym dokumencie podwyższa jego znaczenie, nadając oryginalny charakter. Jest to również idealny sposób na przekazanie firmowych danych jak telefon, mail czy też adres strony internetowej.

Gadżet reklamowy

Już dawno właściciele firm dostrzegli reklamową moc pieczątek i okazjonalnych stempli. Chętnie umieszczają je na materiałach firmowych, przekazując tym samym klientom dane kontaktowe i firmowe. Swoje miejsce na pieczątce musi znaleźć także logo firmy, które nada jej przyciągającego kształtu.

Jeszcze lepiej w reklamowej rzeczywistości odnalazły się, trochę zapomniane, stemple. Ich majestatyczny i podniosły wygląd sprawiają, że idealnie sprawdzają się w promocyjnych działaniach firmy. Często stosowane są ostemplowania zaproszeń na branżową imprezę czy też kartki z życzeniami dla klientów. Odbicie na nich danych adresowych oraz korespondencyjnych firmy może sprawić, że przybędzie Ci klientów.

Stemple na imprezy

Zastosowanie stempli i pieczątek daleko wykracza poza granicę firmowej działalności. Przy zastosowaniu odpowiedniej wielkości oraz specjalnego tuszu są powszechnie wykorzystywane na imprezach masowych. Służą przede wszystkim oznaczaniu gości, którzy wykupili bilet - fluorescencyjne tusz świeci pod wpływem lamp UV.

Również przy mniejszych uroczystościach stemple znajdą swoje zastosowanie. To jeden z najczęściej wybieranych gadżetów na imprezy oraz wieczory panieńskie, kawalerskie, a także specjalne uroczystości. Kształt i wielkość odbijanego emblematu można samodzielnie ustalić np. na podstawie przedstawionego zdjęcia. To doskonały sposób by zaskoczyć bohatera lub bohaterkę imprezy jakimś wyjątkowym wzorem.

pozycja stempli i pieczątek w biznesie w dzisiejszych czasach

Ile kosztuje pieczątka?

Dostępność pieczątek i stempli na rynku jest bardzo duża - równie duże są rozpiętości cenowe między poszczególnymi modelami. Wynikają one przede wszystkim z rozmiarów pieczątki, trudności wzoru, a także użytego tuszu. Najprostsze, zwykłe biurowe pieczątki z danymi firmy można nabyć już za kilkadziesiąt złoty - średnia cena waha się między 50 - 70 zł.

Poszukując bardziej skomplikowanych egzemplarzy musimy przygotować się na większy wydatek. Duże pieczątki firmowe z kolorowym logo osiągają cenę nawet 110 złotych. Podobnie sytuacja ma się w przypadku okolicznościowych pieczątek np. na wieczory kawalerskie. Chcąc by na odbiciu znalazła się twarz kolegi, trzeba przygotować się na wydatek około 100 złotych. Pieczątki przeznaczone do klubów, z świecącym w ciemności tuszem mogą kosztować nawet 400 zł za sztukę.