Zdjęcia, które mówią o miejscu — gala konkursu „Historia mojej miejscowości” w Krzeszowicach

W galerii, gdzie fotografie spotykają się z opowieścią, rozbrzmiały gratulacje i lokalne historie. W Galerii Vauxhall w Krzeszowicach wręczono nagrody w konkursie fotograficznym „Historia mojej miejscowości”, a każde zdjęcie zyskało własną narrację.
- Zobaczyć miejsce przez czyjeś spojrzenie — tak zakończył się konkurs „Historia mojej miejscowości”
- Projekt „Do Niepodległej” przyniósł nagrody i współpracę lokalną
- Konkurs z prawdziwym rozmachem lokalnym — co zostało powiedziane i co dalej
Zobaczyć miejsce przez czyjeś spojrzenie — tak zakończył się konkurs „Historia mojej miejscowości”
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 listopada w Galerii Vauxhall. Laureaci odbierali wyróżnienia osobiście z rąk Burmistrza Gminy Krzeszowice Wacława Gregorczyka, dyrektora CKiS Jana Berezy oraz przewodniczącej komisji konkursowej Kamili Milewskiej. Po wręczeniu każdy z autorów krótko opowiedział o miejscu, które uwiecznił — to właśnie te anegdoty i lokalne konteksty nadawały zdjęciom dodatkową wagę.
Projekt „Do Niepodległej” przyniósł nagrody i współpracę lokalną
Nagrody przyznano dzięki wsparciu Kraków Airport im. Jana Pawła II, w ramach projektu „Do Niepodległej”, realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Organizatorzy podkreślili, że partnerstwo ułatwiło docenienie autorów oraz umożliwiło pokazanie fotografii szerszej publiczności 🙂.
Konkurs z prawdziwym rozmachem lokalnym — co zostało powiedziane i co dalej
Podczas spotkania autorzy nie tylko odbierali nagrody, ale i dzielili się historiami związanymi z miejscami na zdjęciach, co nadało wydarzeniu reportażowy charakter. Organizatorzy dziękowali za współpracę i wsparcie przy realizacji przedsięwzięcia, a atmosfera spotkania sprzyjała dalszym rozmowom o dokumentowaniu lokalnej pamięci. Mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnych inicjatyw CKiS, które łączą fotografię z opowieścią o mieście 📸.
na podstawie: CKiS Krzeszowice.
Ostatnie Artykuły

Awaria wodociągu w Ostrężnicy. Woda może zniknąć z kranów

Seniorzy z Krzeszowic ruszyli po angielski bez tremy

Park Wodny Krzeszowice czeka na ostatnie formalności. Data otwarcia nadal nieznana

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Bezpłatna mammografia przy OSP w Krzeszowicach bez skierowania

Syreny w Krzeszowicach zabrzmią kilka razy. To będą tylko ćwiczenia

Włamanie po 11 butelek piwa. Policjanci zatrzymali 36-latka

Zepchnął 12-latka z roweru i uciekł - wpadł w niespełna dobę

Awaria sieci wodociągowej w Paczółtowicach i Dębniku. Możliwe przerwy

Policjanci z Czernichowa uczą dzieci bezpieczeństwa i pomagają ofiarom wypadków

Awaria na ul. Majowej w Krzeszowicach. Będzie przerwa w dostawie wody

62-latek z gminy Iwanowice w areszcie. Miał przedmiot przypominający broń

Nagrody dla społeczników i NGO. Zgłoszenia także z Krzeszowic

Włamanie do szklarni w Krzeszowicach. Zabrał kilkaset metrów kabla
Przydatne dane teleadresowe
- Jak zaplanować wycieczkę po Dolinkach Podkrakowskich?
- Poznaj urokliwe Dolinki Krakowskie w okolicach Krzeszowic, o których mało kto wie
- Dolina Kobylańska raj dla turystów i wspinaczy
- Z czego znane są Krzeszowice?
- Urząd Stanu Cywilnego Krzeszowice - kontakt, godziny, wydziały
- Najlepsze miejsca zabaw w Krzeszowicach dla dzieci w, gdy pada deszcz
