Policja Krzeszowice zaprasza na bezpłatne porady w Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw
W trosce o ofiary przestępstw, nasza społeczność zyskuje bezprecedensowe wsparcie. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ofiar Przestępstw i Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z lokalnymi instytucjami organizują szereg akcji mających na celu niesienie pomocy prawniczej i wsparcia dla potrzebujących.
  1. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w dniach 19 - 23 lutego.
  2. 22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw.
  3. Bezpłatne porady prawne będą dostępne w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie i komisariatach.
  4. Wsparcie oferuje Fundusz Sprawiedliwości - dostępne przez cały rok.
  5. Kontakt z Funduszem możliwy jest poprzez telefon czy e-mail.

W świetle rosnącej świadomości społecznej na temat konsekwencji bycia ofiarą przestępstwa, nasze społeczeństwo wspólnie podnosi rękawice, aby stawić czoło temu wyzwaniu. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który ma miejsce w ostatnich dniach lutego, stanowi ważną inicjatywę w tym kontekście. Inicjatywa ta jest współorganizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, które aktywnie zachęca do korzystania z przygotowanych przez siebie zasobów wsparcia.

Osoby dotknięte konsekwencjami przestępstw mogą liczyć na szeroko dostępną pomoc. Specjalnie dla nich, w Krakowie oraz w sąsiednich jednostkach policji, uruchomione zostaną punkty, gdzie każdy poszkodowany zyska możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej. Godziny konsultacji zaplanowano na 8:00 - 16:00, w trosce o jak najszerszy dostęp do pomocy.

Dla tych, którzy potrzebują wsparcia nie tylko od święta, ale przez cały rok, otwarte pozostają drzwi Funduszu Sprawiedliwości. Jego zasoby są skierowane dla osób poszukujących nie tylko pomocy prawnej, ale również wsparcia finansowego oraz emocjonalnego. Kontaktowanie się z Funduszem jest możliwe wieloma kanałami, co umożliwia szybkie i efektywne dotarcie do potrzebujących.

Jako społeczność, mamy obowiązek wyciągnąć pomocną dłoń w stronę tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej na skutek przestępstwa. Inicjatywy takie jak omawiany Tydzień Pomocy czy działalność Funduszu Sprawiedliwości są ważnym krokiem w kierunku budowania systemu wsparcia, który nikogo nie pozostawi samemu sobie. Czerpiemy z tego wzajemną siłę i poczucie bezpieczeństwa w naszej społeczności.


Opierając się na: Policja Krzeszowice