Nowe czy używane magazyny energii?

Jak zaplanować zakup magazynu energii w czasie, kiedy wszystko drożeje i siłą rzeczy na nasze domy i rodziny spada coraz więcej ograniczeń? Lepiej postawić na używany magazyn energii, czy poczekać, kiedy nowe modele nieco stanieją? To zagadnienie nie da jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy przypadek jest inny. Dzięki specjalistom w dziedzinie magazynów energii z Brewa.pl i ich sugestiom, łatwiej będzie podjąć decyzję w kwestii unowocześnienia całego systemu energetycznego obsługującego nasze domy!

Magazyny energii - różnice w cenach

Choć na rynku wtórnym nie brakuje ofert z używanymi magazynami energii - lepiej odnosić się do nich ostrożnie. Po pierwsze - za cenę niejednego magazynu ze średnio działającym falownikiem można zapłacić niemal równowartość nowego odpowiednika. Lepiej poczekać z decyzją zakupu kilka miesięcy lub nawet rok, by nabyć model zupełnie nowy i z kartą gwarancyjną, stanowiącą pewnik, że w razie awarii możemy liczyć na fachową pomoc techniczną. Do tego jeszcze trzeba zwrócić uwagę, że nie wszystkie starsze magazyny energii posiadają falowniki hybrydowe.

Korzystanie w magazynach energii wyłącznie z falowników sieciowych jest już passe. Znacznie ograniczają one pracę oraz nasz codzienny komfort użytkowania. Z falownikami hybrydowymi nie jesteśmy skazani wyłącznie na sieć i żadna awaria nam nie przeszkodzi, by w dowolnej chwili korzystać z prądu. Najtańszy nowy magazyn energii z nowoczesnym falownikiem nabędziemy już za 20 tysięcy złotych. Patrząc na to, jak wiele prądu zaoszczędzimy na fotowoltaice - inwestycja ta jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę, niewymagającym jakiegokolwiek kwestionowania.

Magazyn energii - pełna obsługa domu

Niezależnie od tego, ile pięter ma nasz dom lub ile dodatkowych pomieszczeń gospodarczych posiada - sprawnie dopasowany magazyn energii dostarczy wymagane zasoby tam, gdzie jest to niezbędne i bez oglądania się na pracę sieci. Własny prąd, za który się nie płaci to ogromny komfort zwłaszcza dla rodzin, które często przyjmują gości, korzystają z wielu komputerów, stosują wiele urządzeń, dla których używanie prądu jest jedyną formą zasilania. Strumień przepływających elektronów nie trafia do sieci, ale do magazynu - wszystko dzięki umiejętnemu połączeniu fotowoltaiki z agregatem. Prąd w postaci nieruchomej stanowi jedynie prosty zespół pierwiastków. Wystarczy jednym przyciskiem uruchomić falownik, aby prąd zaczął się rozprzestrzeniać wszędzie tam, gdzie jest niezbędny. Łatwiej i taniej zasilimy oświetlenie domowe, a także ogrzewanie, jeśli nie chcemy korzystać z tradycyjnych pieców centralnych. Prąd z magazynu energii idealnie zasila wszelkie pompy ciepła, stanowiące w tej chwili najskuteczniejszą alternatywę dla pieców.

Magazyny energii - zaufaj profesjonalistom!

Wraz z dystrybutorem Brewa.pl macie szansę wypróbować tę niesamowitą jakość techniczną na własnych oczach! Nie przejmujcie się też kosztami inwestycji, ponieważ wiele z nich pokryć mogą dotacje pozyskiwane np.w programie m. in. “Mój Prąd 4.0”. Już wsparcie finansowe w kwocie 20 tysięcy złotych daje możliwość nabycia magazynu energii o objętości 20 kWh! Można je zdobyć poprzez współpracę z Brewa.pl!