CKS Krzeszowice: Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach - warsztaty online 6 lutego

2 min czytania

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach zaprasza na warsztaty online w najbliższą sobotę, 6 lutego 2021 r., o godz. 10.00. Będzie to ostatnie spotkanie w semestrze zimowym. Semestr letni otworzymy w marcu.

Temat warsztatów:Dlaczego diplodok nie mieszka pod blokiem?

Choć dinozaury dawno już wyginęły, my wciąż chętnie o nich czytamy i poznajemy ich tajemniczy świat. Międzynarodowy dzień tych prehistorycznych stworzeń obchodzimy w lutym. To dobry czas, aby bliżej przyjrzeć się dinozaurom i zastanowić się, dlaczego wyginęły. Postawimy trzy naukowe hipotezy na ich wyginięcie uderzenie meteorytu, wybuch wulkanu oraz działanie wirusów. Wraz z prowadzącą będziemy mogli samodzielnie wykonać modele, pozwalające zobrazować omawiamy temat. Zachęcamy do aktywnego udziału w zajęciach!

Lista artykułów potrzebnych do wykonania poszczególnych modeli:

- meteoryt (wykorzystamy model katapulty) materiały: drewniane patyczki laryngologiczne (do kupienia w aptece 100 szt. ok. 4 zł), kilka gumek recepturek dla chętnych: nakrętka z plastikowej butelki i klej na gorącą/ mocna taśma dwustronna).

- model wulkanu materiały: kubeczek plastikowy, mały talerzyk papierowy/plastikowy lub kółko o średnicy ok. 15-20 cm wycięte z tektury, folia aluminiowa, taśma klejąca, kawałek plasteliny, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona, odrobina płynu do mycia naczyń),

- model 3D wirusa (model do złożenia - link poniżej - prosimy wydrukować na grubszej kartce papieru), nożyczki, linijka, klej.

Link z modelem wirusa:

ellenjmchenry.com/homeschool-freedownloads/lifesciences-games/documents/Cutandassemblevirusmodels.pdf

**Uwaga! Jeżeli dzieci młodsze moją trudność z samodzielnym wykonaniem pracy, zachęcamy do złożenie modelu przestrzennego koronawirusa (potrzebne materiały: plastelina lub styropianowa kula, patyczki higieniczne - wzór w załączniku).
**

Warsztaty poprowadzi: dr inż. Marta Wróbel - absolwentka dwóch kierunków: geologii i ochrony środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz pedagogiki. Współpracuje jako trener, wykładowczyni i konsultant edukacji przyrodniczej. Autorka scenariuszy na platformy:

wklasie.uniwersytetdzieci.pl/

oraz e-podreczniki.pl, trenerka aktywnych metod pracy z dziećmi, producentka warsztatów dla dzieci i dorosłych w firmie Warsztatownia, redaktorka i współautorka książki Tatrzańskie skarby.

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach,

ckiskrzeszowice.pl/kultura/item/428-dzieciecy-uniwersytet-w-krzeszowicach-warsztaty-online-6-lutego

Autor: krystian