Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

W 2019 roku to nie leasing operacyjny, ale najem długoterminowy jest rozwiązaniem, które cieszy się największym wzrostem zainteresowania wśród klientów biznesowych. Jak się jednak okazuje, nie tylko właściciele firm mogą z niego skorzystać – coraz popularniejszy staje się również wynajem długoterminowy dla osób fizyczny, dzięki któremu można zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo każdego dnia. Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej usługi, dowiedz się o niej nieco więcej – oto najważniejsze fakty, które musisz znać!

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – 7 najważniejszych faktów

  1. Samochody nowe lub używane + ceny

Na rynku funkcjonują różne firmy, oferujące wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – zarówno te, które oferują pojazdy używane, jak również wypożyczalnie samochodów luksusowych. W tych pierwszych skorzystasz z pojazdów zadbanych i w dobrym stanie technicznym, jednak nie będzie to tak dobry stan jak w przypadku tych drugich wypożyczalni – tam oferowane są pojazdy fabrycznie nowe, a w dodatku najbardziej cenionych producentów – w tym BMW, Audi czy Lexus. Zweryfikuj swoje potrzeby oraz możliwości finansowe, a następnie podejmij decyzję – możesz zapłacić 100 zł, ale i 1000 zł miesięcznie, dlatego wybór odpowiedniej wypożyczalni ma w tym wypadku duże znaczenie.

  1. Różne pakiety usług

Nowoczesne wypożyczanie, oferujące najem długoterminowy samochodu, zapewnią Ci różne pakiety usług, w ramach których skorzystasz z rozmaitych opcji dodatkowych. Podstawowe pakiety obejmują zwykle gwarancję fabryczną i atrakcyjny dla klienta limit kilometrów, a te średnie gwarantują pełne ubezpieczenie AC, OC, usługę assistance, a także możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Najwyższe pakiety obejmują dodatkowo przeglądy i usługi serwisowe, a nawet opony zimowe.

  1. Różne rozwiązania na koniec umowy

To, czy będziesz kontynuować współpracę z wypożyczalnią po okresie 12 miesięcy zależy tylko od Ciebie. Możesz zakończyć współpracę, albo przedłużyć ją – wtedy możliwy będzie długoterminowy wynajem samochodu, z którego aktualnie korzystasz albo zupełnie nowego. Co ważne – nie jesteś zobowiązany do niczego, np. wykupu samochodu po zakończeniu współpracy z wypożyczalnią.

  1. Brak konieczności uiszczania przedpłaty

Oczywiście nie jest to standardem we wszystkich firmach, ale te najlepsze dadzą Ci możliwość wyboru – nie będziesz musiał wpłacać jakichkolwiek pieniędzy przy wynajmie auta, ale w przypadku wpłacenia ustalonej kwoty (np. 5 lub 10%), będziesz mógł liczyć na lepszą ofertę wynajmu, która będzie dostosowana jeszcze efektywniej do Twoich możliwości finansowych.

  1. Duży limit kilometrów

Zwykle w najlepszych wypożyczalniach, oferujących wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, limit kilometrów wynosi 30-40 tysięcy na cały okres trwania umowy. Zwykle jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które wystarcza w stu procentach. Za każdy dodatkowo przejechany kilometr ponosisz dodatkowe koszty, ale możesz też umówić się z wypożyczalnią aut na inne warunki – dzięki temu zwiększysz limit kilometrów i zyskasz maksymalny komfort podróżowania.

  1. Możliwość wyjazdu za granicę

Najlepsze wypożyczalnie dają taką możliwość – wystarczy tylko poinformować o tym fakcie i otrzymać zgodę.

  1. Rezerwacja przez Internet

Jeżeli interesuje Cię wynajem aut długoterminowy, nie musisz obawiać się skomplikowanych formalności – najlepsze firmy zapewnią Ci możliwość wynajęcia pojazdu przez Internet, bez wychodzenia z domu. Zajmie Ci to kilka minut, a umowę podpiszesz podczas odbioru samochodu.