Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Jednym z podstawowych kryteriów, który jest brany pod uwagę przy wyborze hotelu, w którym spędzamy urlop jest liczba gwiazdek. To one są najlepszym wyznacznikiem, jakie standardu może spodziewać się gość na miejscu. Czy jednak rzeczywiście 4-gwiazdkowy hotel jest lepszy od tego, który posiada 3 gwiazdki? I czy najlepszy hotel Mazury musi posiadać maksymalną ilość gwiazdek?

Standard dobrego hotelu — co oznaczają hotelowe gwiazdki?

Gwiazdki, które przyznawane są obiektom turystycznym są przede wszystkim potwierdzeniem standardu, którego klient może spodziewać się po przyjeździe do danego hotelu na Mazurach, w Zakopanym, czy też Warszawie. Ten sposób klasyfikacji ośrodków wypoczynkowych używany jest nie tylko w Polsce, ale również w większości krajów na świecie, dzięki czemu z łatwością można porównać standard obiektu na przykład we Francji, Niemczech i Polsce.

Polska jest jednym z tych krajów, które nałożyły na hotele obowiązek poddania się kontroli i klasyfikacji. Gwiazdki przyznawane są przez Marszałków Województwa, a sama procedura ich wręczania jest wieloskładowa. Czym jednak cechują się obiekty, które posiadają konkretną liczbę gwiazdek? I jak rozpoznać najlepsze hotele na Mazurach, nad morzem czy też w Górach?

Co oznaczają hotelowe gwiazdki? Po czym poznać dobry hotel?

Klasyfikacja hoteli - gwiazdki hotelowe

Poniżej krótkie zestawienie, w którym przedstawione są kryteria do spełniania na konkretną liczbę gwiazdek. Jest to szczególnie przydatne dla gości, którzy wahają się jeszcze nad wyborem konkretnego miejsca noclegowego.

1 gwiazdka – to zdecydowanie najtańsze obiekty turystyczne, w których próżno szukać wyszukanego standardu. Posiadają one podstawowe wyposażenie: łóżka, szafy, szafki nocne i umywalki. Nie uraczymy tu raczej łazienki w pokoju, telewizora, czy też klimatyzacji. Takie hotele można spotkać w wielu częściach kraju.

2 gwiazdki – tutaj na gości czekają już pewne udogodnienia. Takie hotele na Mazurach oferują już prywatną łazienkę, ręczniki, a także telewizor. Mimo, że większość klientów posługuje się obecnie kartami płatniczymi, w obiektach tego typu lepiej mieć ze sobą gotówkę.

3 gwiazdki – standard w takim hotelu na Mazurach jest już o wiele wyższy. To najczęściej spotykana klasa obiektów, a hotele, którą chcą dostać taką liczbę gwiazdek muszą zapewnić gościom WiFi, gabinet odnowy biologicznej, czy też małe SPA. Dodatkowo zatrudniony w takim mazurskim hotelu personel powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje, a także komunikować się w co najmniej dwóch językach.

4 gwiazdki – w takich obiektach goście mają dostęp do dodatkowych zabiegów upiększających i kosmetycznych (peeling, masaż). Taki obiekt powinien być zlokalizowany w odpowiednim miejscu np. hotel nad jeziorem, posiadać własną restaurację z bogatym menu, a także zatrudniać obsługę o odpowiednich kwalifikacjach.

5 gwiazdek – hotele pięciogwiazdkowe to bardziej rozbudowani kuzyni tych czterogwiazdkowych obiektów. Oferują one gościom więcej atrakcji na najwyższym poziomie, a dodatkowo proponują im jeszcze wyższy standard pokoi. Obiekty 4- i 5-gwiazdkowe uważane są za najlepsze hotele na Mazurach.

Przed wyjazdem na swoje wymarzone wczasy warto mieć świadomość, że im większa liczba gwiazdek tym trafiamy do lepszego hotelu na Mazurach. Wiąże się to oczywiście z wyłożeniem większej liczby pieniędzy, dlatego wielokrotnie nie opłaca się decydować na 5-gwiazdkowy hotel, a ten posiadający 4 w zupełności wystarczy. Musimy to indywidualnie dopasować do swoich potrzeb.