Wernisaż
Zapraszamy do świata, gdzie natura spotyka się z pędzlem – odkryj „Portrety natury” Kingi Cyran. Już 4 kwietnia w bibliotece na ul. Szkolna 6 rozpocznie się wyjątkowe spotkanie z sztuką, które pozwoli mieszkańcom naszego miasta zanurzyć się w malarskim świecie młodej i utalentowanej artystki.
  1. Wernisaż wystawy „Portrety natury” odbędzie się 4 kwietnia 2024 o godzinie 18:00.
  2. Ekspozycja prac Kingi Cyran, studentki II roku malarstwa na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej, dostępna będzie do 26 kwietnia.
  3. Miejsce wydarzenia: sala wystawiennicza, drugie piętro budynku biblioteki, ul. Szkolna 6.
  4. Kinga Cyran – młoda artystka z Chrzanowa, związana z malarstwem od lat szkolnych, przedstawia swoją artystyczną drogę.

Kinga Cyran, której dzieła będziemy mieli przyjemność podziwiać, to osoba niezwykle związana z malarstwem od najmłodszych lat. Już jako dziecko odkryła w sobie pasję do rysunku, co z czasem przerodziło się w miłość do malarstwa. Jej talent i determinacja, by rozwijać swoje umiejętności, doprowadziły ją do studiów na prestiżowym Wydziale Sztuki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Cyran, urodzona w Chrzanowie, poprzez swoje prace, stara się przenieść obserwatora do świata, w którym natura łączy się z ludzkimi emocjami i doświadczeniami.

Artystka przyznaje: Moja przygoda z malarstwem i rysunkiem rozpoczęła się mniej więcej w połowie lub pod koniec szkoły podstawowej. Odwiedzając wystawę, będziemy mieli okazję zobaczyć, jak ta długoletnia pasja przekłada się na wyjątkowe prace, które Kinga Cyran prezentuje publiczności. Jej obrazy to nie tylko zapis techniki, ale przede wszystkim głębokie, emocjonalne historie, uchwycone na płótnie.

Wernisaż i wystawa „Portrety natury” to doskonała okazja, by wspólnie celebrować lokalne talenty i odkrywać nowe perspektywy na sztukę. Mieszkańcy naszego miasta mają szansę doświadczyć, jak młoda artystka z naszej społeczności interpretuje piękno otaczającego nas świata. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zobaczyć, jak Kinga Cyran przenosi na płótno esencję natury, łącząc ją z własną, artystyczną wizją.


Źródło: Biblioteka Krzeszowice