Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Skuteczna płatna reklama na Facebooku

Jeśli firma odniosła już sukces na swoim firmowym fanpage’u to naturalnym krokiem staje się zdobycie nowych fanów, którzy docenią jakość dostarczanej zawartości przez firmę w internecie. Obsługa Facebooka firmowego podobnie jak profili Instagram czy też LinkedIn umożliwia prowadzenie zaawansowanych kampanii reklamowych i ich konfigurację w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze efekty za jak najmniejszą cenę. Jak dobrze wiadomo reklama na Facebooku może być ukierunkowana między innymi pod względem wieku odbiorców, płci, zainteresowań oraz lokalizacji w której się znajdują.

Odpowiednie skonfigurowanie tych parametrów może przynieść wymierne korzyści, mimo tego, że są to opcje dodatkowe i niewymagane do rozpoczęcia publikowania reklam. W dzisiejszych czasach, gdzie rynek boryka się z sytuacją kryzysową, reklama online jak i inne działania powinny być szczególnie ważne dla wszystkich firm. Takie agencje jak https://kryzysowy.marketing świadczą specjalistyczną pomoc wszystkim przedsiębiorstwom w czasach kryzysu na rynku polskim i międzynarodowym.

Zasięg demograficzny i geograficzny

Nigdy nie można sobie pozwolić, aby reklama nie była skonfigurowana pod tymi dwoma ważnymi względami. Kampania reklamowa powinna być inaczej skonstruowana w zależności od wieku i płci odbiorców, więc pod tym względem należy odpowiednio przygotować reklamę, aby trafiła w ich gusta. Kluczowy jest również zasięg reklamy – zasięg ogólnopolski może być znacznie trudniejszy do przyszłego analizowania potrzeb, dlatego warto zawęzić zasięg i skonstruować odmienną reklamę dla poszczególnych grup użytkowników w zależności od miejsca zamieszkania.

Automatyczna optymalizacja

W trakcie tworzenia kampanii reklamowej na Facebooku pomocne mogą okazać się podpowiedzi, które pomogą zautomatyzować proces tworzenia reklamy. Warto jednak wiedzieć, że te podpowiedzi są najbardziej przydatne w przypadku reklam skierowanych do dużego grona odbiorców, co najmniej 10 tysięcy. W przypadku mniejszych kampanii reklamowych warto samemu ustalić pewne parametry, aby zoptymalizować koszty takiej kampanii.

Menadżer Reklam, a Power Editor

Zdecydowanie bardziej rozbudowanym narzędziem był zawsze Power Editor i przy tworzeniu nowej kampanii reklamowej zwykle korzystało się tylko i wyłącznie z tego narzędzia, zamiast typowego Menadżera Reklam. Jakiś czas temu Facebook postanowił wyjść naprzeciw potrzebom reklamodawców i połączył te dwa narzędzia w jedną całość. Oznacza to, że funkcje Power Editor dostępne są teraz z poziomu Menadżera Reklam. Przy tworzeniu nowej reklamy za pomocą przycisku „Przełącz na kreator tworzenia” można przełączyć się na bardziej zaawansowane narzędzie, które odpowiada funkcjom Power Editor. Zdecydowanie zalecane jest tworzenie reklam właśnie w tym trybie, który umożliwia rozbudowaną konfigurację, a korzystanie z szybkiego tworzenia reklam firma powinna ograniczać do minimum, ponieważ automatyczne podpowiedzi nie są zawsze optymalne.