zajecia-23-listopadaZapraszamy na zajęcia plastyczne
23 listopada 2019 r. (sobota), godz. 9.00

lekcja-historii-koncertKoncert piosenek Jacka Kaczmarskiego
28 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00Wczoraj tj. 13.11.2019 r. Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. złożyła w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wniosek o przyznanie dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 do inwestycji pod nazwą

kuba-michalski-2019-krzeszowiceZapraszamy na koncert Kuby Michalskiego
14 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

migracjaInformujemy, że dnia 9 listopada (sobota)
biblioteka będzie czynna od godz. 12.00

zajecia-torbyZapraszamy na zajęcia plastyczne
9 listopada 2019 r. (sobota), godz. 9.00Szanowni Państwo, Dział Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody: 12-13-14 listopad 2019 r. – miejscowość Rudno w godzinach 6:00 – 24:00. Za utrudnienia

W przypadku budowy rurociągów z wodą lub przyłączy gazowych wykorzystuje się rury z polietylenu. Materiał ten jest bardzo plastyczny pod wpływem temperatury uzyskiwanej przez urządzenia zwane zgrzewarkami elektrooporowymi. Zgrzewarka elektrooporowa powinna umożliwiać zgrzewanie ze sobą kształtek do odpowiednio dużej średnicy, a jej główną zaletą jest pełna automatyzacja. Schemat działania jest podobny we wszystkich zgrzewarkach elektrooporowych – elementy grzejne urządzenia, zwykle w postaci specjalnego drutu, są poddawane przepływie prądu, który zwiększa temperaturę, wydzielając ciepło. Pod wpływem ciepła elementy zgrzewanych rur oraz kształtek stają się bardziej plastyczne i następuje ich wzajemne przenikanie. Po ostygnięciu wszystkich elementów powstaje jedna, stała struktura, która jest bardzo mocna i wytrzymała.

Odpowiednia zgrzewarka elektrooporowa w zależności od potrzeb

Tak jak już wcześniej zostało powiedziane – w pierwszej kolejności należy oszacować jak duże rury będą zgrzewane, aby móc dobrać odpowiednie urządzenie pod takie parametry. Należy też zwrócić uwagę na producenta, ponieważ urządzenia wykonane za pomocą nowoczesnych technologii i odpowiednich materiałów będą gwarantować bezawaryjną pracę przez lata

Bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Urządzenie samo w sobie stanowi znaczną oszczędność czasu, ale jeśli dodatkowo jednym z jego parametrów będzie krótki czas reakcji po włączeniu to stanowić może to dość znaczną zaletę. Szczególnie jeśli spojrzymy na to z perspektywy problemów z dostarczaniem energii elektrycznej na budowach lub przy wykorzystaniu agregatów prądotwórczych. Konieczna jest więc wysoka stabilność urządzenia, głównie na spadki zasilania.

W kwestii oszczędności czasu warto jeszcze dodać, że część urządzeń wymaga wprowadzania parametrów zgrzewania za pomocą klawiatury. Wszelkiego typu kształtki posiadają specjalny kod kreskowy, który można zeskanować w zgrzewarce elektrooporowej i znacznie przyspieszyć oraz usprawnić pracę. Jeśli urządzenie posiada również pojemną pamięć oraz możliwość dostarczania danych za pomocą złącza USB to tym bardziej jest godne uwagi ze względu właśnie na tego typu wygodę w obsłudze.

Jak wybrać odpowiednią zgrzewarkę elektrooporową?

info-2-listopadaInformujemy, że 2 listopada 2019 r.
(sobota), biblioteka będzie nieczynna.

trawers-matterhornSpotkanie z cyklu "Pokój Podróżnika"
8 listopada 2019 r. (piątek), godz. 18.00

rendez-vous-matematyka-warsztaty„Rendez-vous z królową nauk”
7 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

W 2019 roku to nie leasing operacyjny, ale najem długoterminowy jest rozwiązaniem, które cieszy się największym wzrostem zainteresowania wśród klientów biznesowych. Jak się jednak okazuje, nie tylko właściciele firm mogą z niego skorzystać – coraz popularniejszy staje się również wynajem długoterminowy dla osób fizyczny, dzięki któremu można zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo każdego dnia. Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej usługi, dowiedz się o niej nieco więcej – oto najważniejsze fakty, które musisz znać!

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – 7 najważniejszych faktów

  1. Samochody nowe lub używane + ceny

Na rynku funkcjonują różne firmy, oferujące wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – zarówno te, które oferują pojazdy używane, jak również wypożyczalnie samochodów luksusowych. W tych pierwszych skorzystasz z pojazdów zadbanych i w dobrym stanie technicznym, jednak nie będzie to tak dobry stan jak w przypadku tych drugich wypożyczalni – tam oferowane są pojazdy fabrycznie nowe, a w dodatku najbardziej cenionych producentów – w tym BMW, Audi czy Lexus. Zweryfikuj swoje potrzeby oraz możliwości finansowe, a następnie podejmij decyzję – możesz zapłacić 100 zł, ale i 1000 zł miesięcznie, dlatego wybór odpowiedniej wypożyczalni ma w tym wypadku duże znaczenie.

  1. Różne pakiety usług

Nowoczesne wypożyczanie, oferujące najem długoterminowy samochodu, zapewnią Ci różne pakiety usług, w ramach których skorzystasz z rozmaitych opcji dodatkowych. Podstawowe pakiety obejmują zwykle gwarancję fabryczną i atrakcyjny dla klienta limit kilometrów, a te średnie gwarantują pełne ubezpieczenie AC, OC, usługę assistance, a także możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Najwyższe pakiety obejmują dodatkowo przeglądy i usługi serwisowe, a nawet opony zimowe.

  1. Różne rozwiązania na koniec umowy

To, czy będziesz kontynuować współpracę z wypożyczalnią po okresie 12 miesięcy zależy tylko od Ciebie. Możesz zakończyć współpracę, albo przedłużyć ją – wtedy możliwy będzie długoterminowy wynajem samochodu, z którego aktualnie korzystasz albo zupełnie nowego. Co ważne – nie jesteś zobowiązany do niczego, np. wykupu samochodu po zakończeniu współpracy z wypożyczalnią.

  1. Brak konieczności uiszczania przedpłaty

Oczywiście nie jest to standardem we wszystkich firmach, ale te najlepsze dadzą Ci możliwość wyboru – nie będziesz musiał wpłacać jakichkolwiek pieniędzy przy wynajmie auta, ale w przypadku wpłacenia ustalonej kwoty (np. 5 lub 10%), będziesz mógł liczyć na lepszą ofertę wynajmu, która będzie dostosowana jeszcze efektywniej do Twoich możliwości finansowych.

  1. Duży limit kilometrów

Zwykle w najlepszych wypożyczalniach, oferujących wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, limit kilometrów wynosi 30-40 tysięcy na cały okres trwania umowy. Zwykle jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które wystarcza w stu procentach. Za każdy dodatkowo przejechany kilometr ponosisz dodatkowe koszty, ale możesz też umówić się z wypożyczalnią aut na inne warunki – dzięki temu zwiększysz limit kilometrów i zyskasz maksymalny komfort podróżowania.

  1. Możliwość wyjazdu za granicę

Najlepsze wypożyczalnie dają taką możliwość – wystarczy tylko poinformować o tym fakcie i otrzymać zgodę.

  1. Rezerwacja przez Internet

Jeżeli interesuje Cię wynajem aut długoterminowy, nie musisz obawiać się skomplikowanych formalności – najlepsze firmy zapewnią Ci możliwość wynajęcia pojazdu przez Internet, bez wychodzenia z domu. Zajmie Ci to kilka minut, a umowę podpiszesz podczas odbioru samochodu.Szanowni Państwo, Dział Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody: 29-10-2019 r. – miejscowość Wola Filipowska (od Remizy OSP w kierunku Trzebini, strona lewa) w

Dziś o godzinie 7:00 uroczyście otwarto pierwszego Lidla w Krzeszowicach. Sklep zlokalizowany jest przy ul. Krakowskiej 35. Na pierwszych klientów czekała specjalna oferta produktów w promocji, normalnie niedostępnych w innych sklepach (w obecnej ofercie). Kilka minut przed otwarciem przed sklepem utworzyła się długa kolejka a na parkingu zaczęło brakować miejsc parkingowych.

Informacje o otwarciu publikowaliśmy w osobnym artykule (zobacz zapowiedź).

IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369

 

halloween-2019Zapraszmy na Halloween w bibliotece
26 października 2019 r. (sobota), godz. 9.00

Już 24 października o godzinie 7:00 przy ul. Krakowskiej 35 otwarty zostanie pierwszy sklep sieci Lidl Polska w Krzeszowicach. Z okazji otwarcia na klientów czekać będzie specjalna oferta produktów w promocyjnych cenach.
W nowym sklepie klienci będą mogli znaleźć produkty marek własnych Lidl, m.in.: „Chrupiące z Pieca” – pyszne, aromatyczne pieczywo, wędliny „Pikok”, świeże mięso „Rzeźnik”, produkty BIO czy świeże owoce i warzywa dostępne w ramach „Ryneczku Lidla”.

Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom produkty pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. W asortymencie sklepu znajduje się już ponad 50 produktów marek własnych oznaczonych godłem „Teraz Polska”.
W okresie od czwartku, 24 października, do soboty, 2 listopada, wiele artykułów objętych zostanie specjalnymi promocjami cenowymi.

W sklepie Lidl w Krzeszowicach znaleźć będzie można również ofertę tygodni tematycznych z produktami charakterystycznymi dla różnych kuchni świata oraz bogatą ofertę artykułów przemysłowych, które w Lidlu pojawiają się średnio trzy razy w tygodniu. W nowej placówce, klienci będą mogli nabyć m.in. szeroki asortyment tekstyliów oraz artykułów gospodarstwa domowego w bardzo atrakcyjnych cenach!

Osoby, które odwiedzą sklep Lidl w dniu otwarcia, będą mogły skosztować pysznej kawy, a także potraw z grilla.

Nowy sklep sieci Lidl w Krzeszowicach ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1100 m2. W obiekcie zostały zatrudnione 23 osoby. Placówka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 21:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ponad 120 miejsc parkingowych.

„W myśl hasła „Więcej na radość z życia” produkty oferujemy w atrakcyjnych, niskich cenach, podkreślając tym samym, jak pełniej cieszyć się życiem każdego dnia dzięki oszczędności czasu oraz pieniędzy. Kupujący zawsze mogą znaleźć w sklepach Lidl różnorodne artykuły i promocje. Zapraszamy wszystkich klientów do korzystania z naszej oferty w nowo otwartej placówce w Krzeszowicach” – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

W trosce o lepsze jutro – ekologiczne rozwiązania w sklepie Lidl
W placówce wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.:
• instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła,
• odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych,
• energooszczędne oświetlenie LED.
Powyższe rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Lidl w Krzeszowicach, ul. Krakowska 35
Godziny otwarcia:
• poniedziałek – czwartek: 7:00 – 21:00
• piątek – sobota: 7:00 – 22:00
• niedziela handlowa: 9:00 – 19:00
Liczba nowych miejsc pracy w placówce: 23
Powierzchnia sali sprzedaży: ponad 1100 m2

 

Informacje o firmie:
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10.500 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

lidl

ceramika_2Zapraszamy na zajęcia z ceramiki cz.2
19 października 2019 r. (sobota), godz. 9.00

Posiadanie przeróżnego rodzaju przestrzeni, daje naprawdę wiele możliwości jeśli chodzi o ich późniejsze urządzenie. Dlatego warto już dziś zastanowić się nad tym, jakiego typu opcjami, by można było podejmować właściwe decyzje.

Jakość przede wszystkim

Bardzo duże znaczenie ma to, jakiego typu materiały zostaną wykorzystane jeśli chodzi o wybudowanie danego budynku. Dlatego nawet jeśli na samym początku wydawałoby się to skomplikowane, to jednak specjaliści tacy jak construction companies in london uk będą w stanie naprawdę wiele pomóc. Nie od dziś wiadomo, że mimo wszystko wysoka jakość zastosowanych materiałów będzie mogła mieć kluczowe znaczenie jeśli chodzi o późniejszą trwałość czy funkcjonalność. Oznacza to, że od samego początku należy właśnie na to postawić. W późniejszym czasie właściwie każdy doceni, jak wiele możliwości jeszcze przed nim jest. Wiadomo, że można będzie zastanowić się nad tym, jakiego typu opcje będą właściwe jeśli chodzi o budowanie nieruchomości. Każdy chciałby mieszkać w ładnych wnętrzach, jednak nie zawsze i nie za każdym razem będą one funkcjonalne. Można więc zastanowić się nad tym, jak poprawić praktyczną stronę danego wnętrza, ale dobrą opcją będzie zapytanie fachowca takiego jak construction companies in london uk. Z pewnością dla wielu osób będzie się to mogło wydawać trudne, jednak mimo wszystko w niedługim czasie przekonają się, że to naprawdę dobra opcja. Tym większe ma to znaczenie, że będzie miało bezpośredni wpływ na późniejsze funkcjonowanie całego mieszkania. Warto zadbać o odpowiednią funkcjonalność przestrzeni, ponieważ wiadomo, że po to urządzamy się, by mimo wszystko móc na tym naprawdę wiele zyskać. Ludzie powinni wiedzieć, że od tego, jak się urządzi mieszkanie zależy późniejszy jego komfort. Od czasu do czasu moda się zmienia, jednak właściwe podejście będzie mogło dać niesamowicie wiele satysfakcji.

Buduj na przyszłość

Zacznij już dziś

Koniecznie należy już dziś zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy zagospodarować całą przestrzeń, ponieważ od tego w dużej mierze zależy nie tylko sam wygląd, ale również szybkość sprzątania w późniejszym czasie. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, by jednak mimo wszystko w miarę krótkim czasie móc sprzątać naprawdę wiele, to można będzie zgłosić się do profesjonalistów, którzy będą w stanie coś poradzić. Należy zastanowić się nad tym, w jak dużym stopniu london building company pomagają. Wiadomo, że każdy ma inne oczekiwania, jednak można je skonsultować z fachowcami takimi jak właśnie london builder, by wiedzieć, że od nich niezwykle wiele będzie mogło zależeć. Koniecznie należy już dziś zobaczyć, które z opcji nas interesują, by można było podjąć właściwą decyzję. Czasy się zmieniają, zmienia się również podejście do wnętrz. Dlatego warto zobaczyć, jakiego typu możliwości dają projektanci ale również osoby, które będą w stanie to wszystko zrealizować. Dzięki temu można będzie zyskać wspaniałe wnętrza za każdym razem. Koniecznie należy już dziś zobaczyć, że mimo wszystko można mieć wspaniały dom.Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice sp. z o.o. zaprasza do złożenia oferty dla zamówienia pn. „Zakup energii w okresie od 01.01.2020 do 31.12.2020” Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu ofertowego, bez zastosowania ustawy z dnia 29 stycznia