Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. informuje, że w dniu 05.04.2018 r. została podpisana umowa z Wykonawcą Ekoinstal Sp. z o.o. na wykonanie zamówienia pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w południowej części Gminy Krzeszowice: Zalas (część wschodnia) i Sanka”, obejmującego roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zalas i Sanka. Inwestycja obejmuje budowę ponad 21 km sieci kanalizacji sanitarnej, realizowana będzie z uwzględnieniem finansowania przez pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, z zaciągniętego kredytu komercyjnego, ze środków własnych WIK oraz przy udziale finansowym Gminy Krzeszowice. Rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu prac planowane jest na lipiec 2018 r. Obejmie on swoim zakresem dokończenie kanalizacji sanitarnej w części wschodniej Zalasu, od Kamieniołomu do kapliczki w okolicach przedszkola, oraz od przedszkola w kierunku Sanki Głuchówki. W drugim etapie, w 2019 r., realizowana będzie budowa kanalizacji sanitarnej w Sance na obszarze, w którym sieć jest zaprojektowana jako grawitacyjna tj. tereny w okolicach szkoły oraz kościoła w stronę Zalasu. Przewidywany termin zakończenia prac w ramach inwestycji to 30 marzec 2020 r.

Z projektem inwestycji można zapoznać się na stronie internetowej Spółki http://wikkrzeszowice.pl/ogłoszenie-przetarg-ofertowy/

Osoby do kontaktu w zakresie budowy kanalizacji to:

  • Karol Bochyński – Kierownik Działu Techniczno-Dokumentacyjnego, tel. 606 219 704 oraz
  • Leszek Słota – Specjalista ds. planowania i kontroli, tel. 603 226 97

mg_5289


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.