Wiele zależy od tego co powinna zawierać okładka i jaką powinna przybrać formę. Inaczej bowiem wyglądał będzie druk okładki na drobny sprzęt AGD, a inaczej na butelkowaną wodę gazowaną. Wszystko jednak sprowadza się do jednej konkluzji - etykieta jest bardzo ważnym elementem identyfikacji wizualnej produktu, ale też i marki. Pozostaje zapytać dlaczego?

Dlaczego druk etykiet jest tak ważny?

Istota etykiety

Niestety spora część etykiet, spełnia rolę wyłącznie informacyjną. Często dzieje się tak w wypadku etykiet na elektronice. Widzimy wtedy zazwyczaj dane dotyczące klasy energetycznej i istotne parametry urządzenia. W przypadku odzieży, etykieta również wygląda nieco inaczej. Tam jej rolę przybrała metka. Będąc producentem, warto też wiedzieć gdzie druk etykiet w Warszawie http://temat.com.pl/oferta/druk-etykiet/ i w każdym innym mieście, jest najbardziej opłacalny i miarodajny.

Przepisy i prawo

Ustawa o warunkach sprzedaży konsumenckiej mówi o tym, że wszystkie produkty, które sprzedawane są w naszym kraju, powinny mieć polską nazwę towaru. Informacja o przedmiocie powinna być wyczerpująca. Oznacza to, że niezbędne są takie dane jak warunki przechowywania, instrukcja użytkowania, sposób stosowania, ale też klasyczny spis składników. Jeżeli na etykiecie nie znajdują się informacje eksporterze lub producencie, taka wersja jest niedopuszczalna. Obydwie wersje wymagają pełnego adresu i kontaktu.

Największą rolę naturalnie, etykieta odgrywa w spożywczym przemyśle, w sprzedaży detalicznej. Ten dział przemysłu to wielkie pieniądze, o które starają się setki różnych sprzedawców i producentów żywności.

Etykieta jest równie ważna w wypadku kosmetyków. Te dwie kategorie towarów są najbardziej uzależnione od etykiety. O tym, czy klient wybierze dany produkt, czy z niego zrezygnuje decyduje wiele kwestii. Jest to m.in. kształt etykiety, materiał wykonania, kolorystyka, znaczenie oraz układ elementów graficznych, a także - chyba najważniejsza – treść.

Informacja, ale też…

Jak wygląda dobra etykieta? Przede wszystkim posiada umieszczone informacje, których oczekuje klient. Jest ładna, estetyczna i atrakcyjna dla potencjalnego klienta, a dodatkowo adekwatna do tego jaki rodzaj produktu reprezentuje. Jest to bardzo zauważalne patrząc na produkty przeznaczone dla niemowląt. Na etykietach takich produktów znajduje się wiele symboli i grafik, które w pewien sposób nawiązują do dzieci, a kolory są prawie zawsze pastelowe. Te aspekty mają oczywiście w całości przemawiać do rodziców tych dzieci, którzy powinni zyskać pewność, że dany produkt jest zdrowy, smaczny i bezpieczny.

Nie ma przypadków, kiedy etykieta w ogóle nie koreluje z opakowaniem. Kształt i kolor jaki posiada w pierwszym rzędzie angażuje postrzeganie odbiorcy. Dobra etykieta ma za zadanie ten proces zaburzyć, lub przynajmniej odwrócić uwagę na inne, konkretne informacje. Często jest to skład produktu, który lubi być sprawdzany przez bardziej dociekliwych klientów lub np. logo bądź nazwa. Źle przemyślana, zaprojektowana i wydrukowana etykieta, może spotkać się z obojętnością ze strony klientów bądź nawet odstraszać od wzięcia produktu w dłonie. Nie można pozwolić sobie na zlekceważenie roli etykiety. Produkt bez niej tak naprawdę nie istnieje

Etykieta to element zarówno towaru, jak i też reklamy. Przekłada się na zainteresowanie produktem, kolejno na sprzedaż, aż w końcu na sam zysk. Należy zatem poświęcić jej dużo uwagi. Warto postawić na sprawdzone miejsca oferujące druk etykiet w Warszawie, jak i w każdym innym mieście.

W gospodarstwach domowych nie zawsze zachodzi idealna płynność finansowa. Od czasu do czasu pojawiają się nieoczekiwane wydatki, na które nie mamy wpływu. Po przeanalizowaniu domowego budżetu okazuje się, że nie mamy wystarczającej ilości środków, by sprostać temu wydatkowi. Na szczęście są banki i instytucje finansowe, do których możemy się w takiej sytuacji zwrócić po pomoc. Udzielają one pożyczek gotówkowych na dowolne cele, a zwrot zapożyczonej kwoty odbywa się na wspólnie ustalonych zasadach.

Kredyt ratalny czy pożyczka krótkoterminowa?

Zależnie od tego, jakiej sumy nam brakuje, możemy zdecydować się na zaciągnięcie poważniejszego kredytu w banku, albo też skorzystać z pożyczki krótkoterminowej.

Kredyt bankowy

Kredyt w banku zwykle wiąże się z wizytą w tym banku i wypełnieniem wymaganych dokumentów. Często konieczne jest zaświadczenie z zakładu pracy o osiąganych dochodach. Konsultant w banku wypyta nas o aktualnie spłacane pożyczki, o wydatki miesięczne na dom i życie, o ilość osób na utrzymaniu. Na podstawie naszych odpowiedzi oceni naszą zdolność kredytową i wysokość rat, jakie będziemy mogli miesięcznie spłacać. Zadecyduje ona o rozłożeniu kredytu w czasie na krótszy okres z większymi ratami, lub dłuższy - z odpowiednio mniejszymi. Kredyty bankowe na cele konsumpcyjne wiążą się z dość znacznym oprocentowaniem, więc wraz ze spłacaną kwotą, będziemy musieli zapłacić bankowi naliczone odsetki.

Pożyczka krótkoterminowa

W przypadku, gdy suma, jaką chcemy pożyczyć nie jest większa niż 3 000 - 4 000 zł, najlepiej skorzystać z usług instytucji, które udzielają pożyczek krótkoterminowych. Formalności są tutaj uproszczone do minimum, a pożyczkę można dostać bez wychodzenia z domu, wszystko załatwiając na stronie internetowej. Pożyczki krótkoterminowe są ostatnio bardzo popularne i bez trudu można znaleźć w sieci firmę, która jej udzieli oraz poczytać opinie innych klientów. Warto też podkreślić, że na rynku dostępne są również chwilówki dla zadłużonych. Zaletą pożyczek krótkoterminowych jest również brak oprocentowania, jeżeli bierzemy je tylko na 30 - 60 dni. Jeżeli zamierzamy skorzystać z pożyczki krótkoterminowej po raz kolejny - warto trzymać się tego samego pożyczkodawcy, ponieważ oferują oni korzystne warunki dla lojalnych klientów.

Jakie jeszcze są zalety pożyczek krótkoterminowych?

  • minimum formalności
  • pieniądze już w ciągu jednego dnia na Twoim koncie
  • w wielu przypadkach brak sprawdzania historii zadłużeń w BIK
  • pierwsza pożyczka dla danego klienta bez oprocentowania, lub
  • każda pożyczka spłacalna w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów

Więcej informacji

Więcej informacji o pożyczkach krótkoterminowych znajdziesz na stronie centrumpozyczek24h - zobacz dostępny ranking pożyczek internetowych i wybierz najkorzystniejszą ofertę

Kredyt ratalny i pożyczka krótkoterminowa

elbrus&kazbekKazbek i Elbrus – cała prawda o Kaukaskich Gigantach
Ewa Stachura & Nika Gomiashvili
Piątek, 1 lutego 2019 r., godz. 18:00 – 20:00

kuba-blokeszKuba Blokesz "Wiersze pod(różne)" - recital piosenki poetyckiej
czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 18.00

„Happy end” (reż. Michael Haneke)

projekcja filmu, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

piątek, 16 listopada, godz. 18.00

Pokazuję tylko, jak żyjemy i pod jak wieloma względami jesteśmy autystyczni, (…) jak ślepi na prawdziwe życie, egocentryczni i mało otwarci na świat. Taki był zamysł „Happy Endu”.

Jubileusz krzeszowickiej galerii

W tym roku mija 30 lat od powstania w Krzeszowicach galerii sztuki. Pierwotnie działała ona w budynku SMZK przy ulicy Krakowskiej 30, od roku 2006 jako Galeria w Pałacu Vauxhall. W piątek, 23 listopada, o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, sympatyków, miłośników sztuki na jubileusz 30-lecia Galerii. Chcemy powspominać, przypomnieć ważne momenty, otworzyć archiwum. Mamy nadzieję, że będą z nami artyści, którzy w galerii prezentowali swoja sztukę i występowali.

7 grudnia 2018, w piątek o godz. 19.00 zapraszamy do Galerii w Pałacu Vauxhall na wernisaż wystawy rzeźby Kazimierza Idzi, pt. Moja Wieś.

Kazimierz Idzi jest uznanym artystą ludowym, który na co dzień mieszka i pracuje w Chorągwicy nieopodal Wieliczki. Urodził się i wychował na wsi, od początku swojej twórczości tematy do swoich prac czerpie głównie z jej życia i tradycji.

Serdecznie zapraszamy do „Galerii pod 1edynką” na wernisaż debiutanckiej wystawy obrazów i rysunku Dominiki Jarosz, zatytułowanej „Między niebem a ziemią”. Dominika Jarosz, do niedawna mieszkanka Krzeszowic, urodziła się w 1997 r. Maturę zdała w X Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, a obecnie studiuje w krakowskiej uczelni medycznej. Od wielu lat jej pasją jest malarstwo, którego tajniki poznawała pod kierunkiem artysty-malarza Marcina Kołpanowicza. Zaczynała od cierpliwego studiowania martwych natur, dzięki czemu opanowała podstawy malarskiego rzemiosła. W martwych naturach dają się zauważyć charakterystyczne cechy jej talentu: umiejętność harmonijnego zakomponowania powierzchni płótna, wrażliwość kolorystyczna, wnikliwa obserwacja rzeczywistości, pewność ręki i dokładność w odtwarzaniu detali. Obecnie Dominika Jarosz tworzy samodzielne kompozycje, romantyczne krajobrazy, widoki chmur i wody oraz poetyckie kompozycje metaforyczne.

„W ułamku sekundy” (reż. Fatih Akin)

projekcja filmu, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

piątek, 30 listopada, godz. 18.00

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie. Bezkresna miłość zamienia się w bezgraniczną nienawiść. Mąż i kilkuletni synek bohaterki giną w zamachu bombowym. Bliscy próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Tożsamość podejrzanych o udział w zamachu zostaje ujawniona, a potrzeba zemsty na sprawcach narasta w zawrotnym tempie.

Wszystkich uczestników zapraszamy do zapoznania się z kolejnością występów podczas sobotniego VIII Przeglądu Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich Państwa do do obejrzenia prezentacji konkursowych uczestników Przeglądu, którzy przybywają do Krzeszowic z kilku sąsiednich powiatów.

Zobacz również