Botswana to państwo położone w południowej Afryce. Większą jego część stanowi pustynia Kalahari. Kraj jest suchy i gorący, bez dostępu do morza, a mimo to, co roku podbija serca podróżników z całego świata! Suchy, zwrotnikowy klimat, aromatyczna kuchnia i rezerwaty pełne dzikiej fauny i flory. Właśnie takich atrakcji możemy się spodziewać po tej części afrykańskiego kontynentu!

Maun- zaczynam!

Swoją przygodę z Botswaną zazwyczaj rozpoczyna się w piątym co do wielkości, (a i tak niewielkim) mieście Maun. Znajduje się tu małe lotnisko, na którym lądują turyści z całego świata. Maun stanowi doskonałą bazę wypadową do innych części tego wspaniałego kraju. Tutaj też możemy zobaczyć, jak wygląda, codzienne życie Botswańczyków. Zasmakuj lokalnej kuchni, pełnej egzotycznych aromatów i smaków. Odwiedź miejscowe targi i stragany. Przyjrzy się owocom o nieznanym kształcie i zapachu. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wyjątkową pamiątkę albo zrobić komuś oryginalny prezent, a przy okazji wesprzeć lokalnych rzemieślników odwiedź stoiska z rękodziełem! Wrócisz do domu z pamiątką, która idealnie odda klimat tego gorącego kraju! Botswana zapewni niezapomniane wczasy.

Delta Okawango – największa śródlądowa delta świata!

Nieopodal Maun znajduje się miejsce, które zachwyci wszystkich miłośników dzikiej fauny i flory. Delta Okawango, bo o niej mowa, to prawdziwy azyl i dom dla miejscowych zwierząt. Dodatkowo wato wspomnieć, że stanowi ona największą na świecie śródlądową deltę! To tutaj możemy poczuć, jak ziemia drży pod ciężarem rozpędzonego stada słoni czy bawołów. Lwy i gepardy w kryształowej wodzie gaszą swoje pragnienie, a krokodyle polują na antylopy, które niczego nieświadome pochylają się nad brzegiem zbiornika z wodą, przełykając swój ostatni łyk. Wielkie rozlewiska przyciągają również gromady pięknych, kolorowych ptaków oraz stają się ostoją dla żab i innych płazów. Odczuj na własnej skórze, jak to jest obcować z dziewiczą i nieokiełznaną naturą! Występuje tutaj aż 36 gatunków dużych ssaków, ponad 460 gatunków ptaków oraz 80 gatunków ryb! Będąc w delcie Okawango, koniecznie musisz udać się na spływ kajakowy! Dodatkową adrenalinę zapewniają przepływające nieopodal krokodyle i chłodzące się w wodzie hipopotamy! Botswana – safari życia czeka na Ciebie!

Rezerwat Moremi

Rezerwat Moremi znajduje się na terenie delty Okwango. Jego powierzchnia wynosi pięć tysięcy metrów kwadratowych! Należy przekroczyć tabliczkę informującą, że znajdujemy się na terenie rezerwatu, a naszym oczom ukażą się dzikie zwierzęta! Spacerujące słonie, żyrafy skubiące listki z koron wysokich drzew, a między nimi radośnie biegające antylopy z młodymi. Wystarczy, że spojrzysz uważniej, a dostrzeżesz odpoczywającą za krzaczkami zebrę. Wszystko to przy akompaniamencie donośnego śpiewu ptaków zmienia się on nocą się w głośny koncert cykad, którym wtórują lwie okrzyki. Las nigdy tu nie śpi. Na każdym kroku można poczuć bliski kontakt z naturą. Zapadający zmrok budzi lamparty, które leniwym krokiem obserwują okolice. W pobliżu akwenów z wodą mieszkają hipopotamy. Spójrz, z jaką gracją, mimo swojej ogromnej wagi wykonują piruety w wodzie! Czasami jedyne co możesz dostrzec, to ich nozdrza wystające ponad powierzchnią. Niezależnie czy zdecydujesz się na spływ rzeką, czy oglądanie okolicy siedząc wygodnie w terenowym samochodzie, twoim oczom ukarzą się dzikie i majestatyczne zwierzęta. Odpocznij pod rozłożystymi akacjami. Zasmakuj lokalnej kuchni i przeżyj prawdziwą, niezapomnianą przygodę!

Park Narodowy Chobe – Wielka Piątka poszukiwana!

Park Narodowy Chobe to kolejne miejsce, w którym możesz obcować z dziką przyrodą. Słynie z największej populacji wolno żyjących słoni afrykańskich! Tutaj także w towarzystwie doświadczonego przewodnika można udać się na poszukiwania tak zwanej Wielkiej Piątki (lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła). To również raj dla miłośników wszelakiego ptactwa! Dodatkowo możesz tu przeżyć niesamowitą przygodę, udając się na rejs w dół rzeki Chobe. Przepływając obok małych wysepek, kanałów twoim oczom ukarze się wiele unikalnych stworzeń. Patrz uważanie, a może w oddali zobaczysz majestatycznego afrykańskiego orła? Powrócisz stąd z pięknymi ujęciami dzikiej zwierzyny na karcie pamięci aparatu fotograficznego. Zobaczysz naturę, jaką inni mogą oglądać tylko w telewizji!

Odwiedź Victoria Falls!

Będąc tak blisko granicy z Zimbabwe, koniecznie wybierz się do miejscowości Victoria Falls! Dlaczego jest to punkt obowiązkowy wyprawy? W pobliżu znajduje się uważany za najpiękniejszy na ziemi wodospad Wiktorii! Zobacz na własne oczy ten jeden z cudów świata! Daj się ogłuszyć hektolitrom wody, które z wielkim hukiem i impetem spadają! Miejscowi mówią o tym magicznym wodospadzie: Mosi-oa-Tunya co możemy przetłumaczyć na Dym, który grzmi albo Mgła, która grzmi. Spoglądając na to dzieło natury, widzimy, że to ona, przyroda jest najdoskonalszą artystką, która tworzy działo perfekcyjne — zapierające dech w piersiach! Idealne! Zresztą przekonaj się sam.

Botswana to piękny i wyjątkowy kraj. Jeśli chcesz uczynić go celem swojej następnej podróży, koniecznie zajrzyj na stronę biura podróży Logos Tour i zapoznaj się z wycieczkami! Znajdziesz tam organizowane przez biuro wycieczki do tego pięknego i dzikiego zakątka kuli ziemskiej!

Botswana- kraj dzikiej fauny i flory

pod-skrzydlami-aniolaZapraszamy na poetyckie spotkanie
5 grudnia 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

cztery-pory-poezji-uwolnij-poezjeZapraszamy na spotkanie klubu "Cztery Pory Poezji"
5 grudnia 2019 r. (czwartek), godz. 16:00

Zakup nowego telefonu może stanowić nie lada wyzwanie. Wśród wielu producentów smartfonów nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru. Jeśli już koniecznie chcemy mieć coś nowego i świeżego oraz podążać z trendami to warto poświęcić dłuższą chwilę, aby porównać oferty różnych producentów telefonów.

iPhone 11

Telefony iPhone od lat budzą różnorakie emocje. Jest to w pewnym sensie fenomen kulturowy, a pomimo swojej wysokiej ceny wciąż znajdują nabywców, którzy nie wyobrażają sobie posiadania innego telefonu niż ten z logo nadgryzionego jabłka. Ceny najnowszego modelu iPhone 11 zaczynają się od 3 599 zł, ale za bogatszą wersję na pokładzie z 256 GB pamięci wbudowanej można dać nawet 7 449 zł. Więcej o nowych modelach można poczytać w tym artykule: https://www.mobiletrends.pl/iphone-11-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec/

Może jakiś inny smartfon?

Można zadać sobie pytanie – czy podążać za modą, czy może szukać rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb? Jeśli na drugą część tego pytania odpowiadamy twierdząco to warto poszukać smartfona wśród mniej lub więcej znanych producentów telefonów komórkowych. Do czego właściwie najbardziej potrzebujemy smartfona? Jeśli do rozmów i SMSów, a robienie zdjęć lub nagrywanie filmów nie ma dla nas znaczenia to można całkiem zaoszczędzić i kupić telefon w atrakcyjnej cenie. Warto zwrócić uwagę przy tym na czas pracy na baterii, bo nowsze rozwiązania i mocniejsze procesory zastosowane w smartfonach potrafią znacznie skrócić ten czas i będzie konieczne częste ładowanie urządzenia. Więcej o smartfonach można poczytać w artykule https://www.moja-ostroleka.pl/art/1573736227/jak-dopasowac-smartfon-do-swoich-potrzeb-praktyczny-poradnik

Słuchawki do telefonu

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup nowego iPhone’a lub innego smartfona to pojawi się kwestia związana z doborem właściwych słuchawek. Warto wiedzieć, że nowsze smartfony mogą nie posiadać już typowego gniazda słuchawkowego, więc pozostaje korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych. To rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Na pewno korzystanie z bezprzewodowego rozwiązania jest znacznie bardziej wygodne i nie istnieje ryzyko zahaczenia ręką o długi kabel podczas biegu lub ćwiczeń. Należy też zwrócić uwagę na markę samych słuchawek, ponieważ jakość ich brzmienia może być zgoła różna. Dobrze jest samemu sprawdzić jak brzmią różne rodzaje słuchawek lub po prostu zdać się na opinie testerów i innych ekspertów, którzy sprawdzają ich działanie. Można poczytać więcej o kilku rekomendowanych modelach słuchawek na stronie http://www.bielsko.biala.pl/firmy/porady/919/sluchawki-bezprzewodowe-do-smartfona-%E2%80%93-porownanie-najpopularniejszych-modeli

Profesjonalne wykończenie mieszkania na każdą kieszeń w Krakowie

Mieszkania w Krakowie rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Rozwój nowego budownictwa sprzyja powstawaniu firm świadczących usługi remontowe oraz wykończenie mieszkania pod klucz.

Jednak nie każda firma oferująca tego rodzaju usługi może być dla nas jako klientów, dobrym wyborem. Często podmioty remontujące lub dokonujące prac wykończeniowych w nowym budownictwie oferują bardzo mały zakres świadczonych usług. Albo zwyczajnie nie wywiązują się ze swoich prac tak jak powinny. Opóźnienia, niedoróbki, lekceważące podejście do klienta to problemy z jakimi zetknął się niemal każdy, kto kiedykolwiek wykańczał mieszkanie.

Na szczęście, na rynku są również firmy mogące poszczycić się w pełni profesjonalnym podejściem do klienta. I co ważne, są to przedsiębiorstwa, które za cel stawiają sobie kompleksową obsługę każdego klienta, tak aby osoba korzystająca z usług danego podmiotu miała poczucie, że każda wydana złotówka na remont nie została zmarnowana.

Jak wybrać ekipę remontową i oszczędzić sobie nerwów?

Tak naprawdę wybór ekipy remontowej jest często kwestią przypadku. Warto jednak nie zdawać się na przypadek, ale wybrać sprawdzoną firmę. Na rynku firm, które w swojej ofercie mają wykończenia wnętrz Kraków zdecydowanie wyróżnia się Remont na Każdą Kieszeń. Ta firma, działająca na terenie Krakowa i okolic, cieszy się zaufaniem klientów, którzy bardzo dobrze wspominają współpracę w trakcie procesu wykończenia mieszkania.

Co powinno wyróżniać dobrą firmę oferującą wykończenie mieszkania pod klucz?

Z pewnością wybierając firmę proponującą wykończenie mieszkania pod klucz Kraków, należy uważnie prześledzić cennik oraz powiązane z nim usługi. Nie bez znaczenia są także opinie klientów, których opisy wykonywanych usług przez daną firmę, mogą być dla nas ważną wskazówką.

W pełni profesjonalnego i sprawnego wykończenia wnętrz Kraków dokonasz z Remont na Każdą Kieszeń. Usługi oferowane przez tę firmę klientom są następujące:

 • Dopasowanie usług do budżetu klienta
 • Opieka przy odbiorze mieszkania od developera
 • Zakup i transport niezbędnych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych – w tym drzwi wewnętrznych z okresem dostawy i montażu o wiele krótszym niż u konkurencji
 • Pełen nadzór prac
 • Projekt architekta wnętrz w bardzo atrakcyjnej cenie
 • Pomoc i doradztwo przez cały okres trwania prac wykończeniowych

Remont na Każdą Kieszeń cechuje terminowe wykonywanie prac. Kompleksowe działania firmy pozwalają klientom na szybkie wykończenie mieszkaniach marzeń bez zbędnych nerwów oraz opóźnień. Warto zapoznać się z ich ofertą i umówić się na bezpłatną wycenę.

zajecia-23-listopadaZapraszamy na zajęcia plastyczne
23 listopada 2019 r. (sobota), godz. 9.00

lekcja-historii-koncertKoncert piosenek Jacka Kaczmarskiego
28 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00Wczoraj tj. 13.11.2019 r. Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. złożyła w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wniosek o przyznanie dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 do inwestycji pod nazwą

kuba-michalski-2019-krzeszowiceZapraszamy na koncert Kuby Michalskiego
14 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

migracjaInformujemy, że dnia 9 listopada (sobota)
biblioteka będzie czynna od godz. 12.00

zajecia-torbyZapraszamy na zajęcia plastyczne
9 listopada 2019 r. (sobota), godz. 9.00Szanowni Państwo, Dział Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody: 12-13-14 listopad 2019 r. – miejscowość Rudno w godzinach 6:00 – 24:00. Za utrudnienia

W przypadku budowy rurociągów z wodą lub przyłączy gazowych wykorzystuje się rury z polietylenu. Materiał ten jest bardzo plastyczny pod wpływem temperatury uzyskiwanej przez urządzenia zwane zgrzewarkami elektrooporowymi. Zgrzewarka elektrooporowa powinna umożliwiać zgrzewanie ze sobą kształtek do odpowiednio dużej średnicy, a jej główną zaletą jest pełna automatyzacja. Schemat działania jest podobny we wszystkich zgrzewarkach elektrooporowych – elementy grzejne urządzenia, zwykle w postaci specjalnego drutu, są poddawane przepływie prądu, który zwiększa temperaturę, wydzielając ciepło. Pod wpływem ciepła elementy zgrzewanych rur oraz kształtek stają się bardziej plastyczne i następuje ich wzajemne przenikanie. Po ostygnięciu wszystkich elementów powstaje jedna, stała struktura, która jest bardzo mocna i wytrzymała.

Odpowiednia zgrzewarka elektrooporowa w zależności od potrzeb

Tak jak już wcześniej zostało powiedziane – w pierwszej kolejności należy oszacować jak duże rury będą zgrzewane, aby móc dobrać odpowiednie urządzenie pod takie parametry. Należy też zwrócić uwagę na producenta, ponieważ urządzenia wykonane za pomocą nowoczesnych technologii i odpowiednich materiałów będą gwarantować bezawaryjną pracę przez lata

Bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Urządzenie samo w sobie stanowi znaczną oszczędność czasu, ale jeśli dodatkowo jednym z jego parametrów będzie krótki czas reakcji po włączeniu to stanowić może to dość znaczną zaletę. Szczególnie jeśli spojrzymy na to z perspektywy problemów z dostarczaniem energii elektrycznej na budowach lub przy wykorzystaniu agregatów prądotwórczych. Konieczna jest więc wysoka stabilność urządzenia, głównie na spadki zasilania.

W kwestii oszczędności czasu warto jeszcze dodać, że część urządzeń wymaga wprowadzania parametrów zgrzewania za pomocą klawiatury. Wszelkiego typu kształtki posiadają specjalny kod kreskowy, który można zeskanować w zgrzewarce elektrooporowej i znacznie przyspieszyć oraz usprawnić pracę. Jeśli urządzenie posiada również pojemną pamięć oraz możliwość dostarczania danych za pomocą złącza USB to tym bardziej jest godne uwagi ze względu właśnie na tego typu wygodę w obsłudze.

Jak wybrać odpowiednią zgrzewarkę elektrooporową?

info-2-listopadaInformujemy, że 2 listopada 2019 r.
(sobota), biblioteka będzie nieczynna.

trawers-matterhornSpotkanie z cyklu "Pokój Podróżnika"
8 listopada 2019 r. (piątek), godz. 18.00

rendez-vous-matematyka-warsztaty„Rendez-vous z królową nauk”
7 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

W 2019 roku to nie leasing operacyjny, ale najem długoterminowy jest rozwiązaniem, które cieszy się największym wzrostem zainteresowania wśród klientów biznesowych. Jak się jednak okazuje, nie tylko właściciele firm mogą z niego skorzystać – coraz popularniejszy staje się również wynajem długoterminowy dla osób fizyczny, dzięki któremu można zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo każdego dnia. Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej usługi, dowiedz się o niej nieco więcej – oto najważniejsze fakty, które musisz znać!

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – 7 najważniejszych faktów

 1. Samochody nowe lub używane + ceny

Na rynku funkcjonują różne firmy, oferujące wynajem długoterminowy dla osób fizycznych – zarówno te, które oferują pojazdy używane, jak również wypożyczalnie samochodów luksusowych. W tych pierwszych skorzystasz z pojazdów zadbanych i w dobrym stanie technicznym, jednak nie będzie to tak dobry stan jak w przypadku tych drugich wypożyczalni – tam oferowane są pojazdy fabrycznie nowe, a w dodatku najbardziej cenionych producentów – w tym BMW, Audi czy Lexus. Zweryfikuj swoje potrzeby oraz możliwości finansowe, a następnie podejmij decyzję – możesz zapłacić 100 zł, ale i 1000 zł miesięcznie, dlatego wybór odpowiedniej wypożyczalni ma w tym wypadku duże znaczenie.

 1. Różne pakiety usług

Nowoczesne wypożyczanie, oferujące najem długoterminowy samochodu, zapewnią Ci różne pakiety usług, w ramach których skorzystasz z rozmaitych opcji dodatkowych. Podstawowe pakiety obejmują zwykle gwarancję fabryczną i atrakcyjny dla klienta limit kilometrów, a te średnie gwarantują pełne ubezpieczenie AC, OC, usługę assistance, a także możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Najwyższe pakiety obejmują dodatkowo przeglądy i usługi serwisowe, a nawet opony zimowe.

 1. Różne rozwiązania na koniec umowy

To, czy będziesz kontynuować współpracę z wypożyczalnią po okresie 12 miesięcy zależy tylko od Ciebie. Możesz zakończyć współpracę, albo przedłużyć ją – wtedy możliwy będzie długoterminowy wynajem samochodu, z którego aktualnie korzystasz albo zupełnie nowego. Co ważne – nie jesteś zobowiązany do niczego, np. wykupu samochodu po zakończeniu współpracy z wypożyczalnią.

 1. Brak konieczności uiszczania przedpłaty

Oczywiście nie jest to standardem we wszystkich firmach, ale te najlepsze dadzą Ci możliwość wyboru – nie będziesz musiał wpłacać jakichkolwiek pieniędzy przy wynajmie auta, ale w przypadku wpłacenia ustalonej kwoty (np. 5 lub 10%), będziesz mógł liczyć na lepszą ofertę wynajmu, która będzie dostosowana jeszcze efektywniej do Twoich możliwości finansowych.

 1. Duży limit kilometrów

Zwykle w najlepszych wypożyczalniach, oferujących wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, limit kilometrów wynosi 30-40 tysięcy na cały okres trwania umowy. Zwykle jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które wystarcza w stu procentach. Za każdy dodatkowo przejechany kilometr ponosisz dodatkowe koszty, ale możesz też umówić się z wypożyczalnią aut na inne warunki – dzięki temu zwiększysz limit kilometrów i zyskasz maksymalny komfort podróżowania.

 1. Możliwość wyjazdu za granicę

Najlepsze wypożyczalnie dają taką możliwość – wystarczy tylko poinformować o tym fakcie i otrzymać zgodę.

 1. Rezerwacja przez Internet

Jeżeli interesuje Cię wynajem aut długoterminowy, nie musisz obawiać się skomplikowanych formalności – najlepsze firmy zapewnią Ci możliwość wynajęcia pojazdu przez Internet, bez wychodzenia z domu. Zajmie Ci to kilka minut, a umowę podpiszesz podczas odbioru samochodu.Szanowni Państwo, Dział Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody: 29-10-2019 r. – miejscowość Wola Filipowska (od Remizy OSP w kierunku Trzebini, strona lewa) w

Dziś o godzinie 7:00 uroczyście otwarto pierwszego Lidla w Krzeszowicach. Sklep zlokalizowany jest przy ul. Krakowskiej 35. Na pierwszych klientów czekała specjalna oferta produktów w promocji, normalnie niedostępnych w innych sklepach (w obecnej ofercie). Kilka minut przed otwarciem przed sklepem utworzyła się długa kolejka a na parkingu zaczęło brakować miejsc parkingowych.

Informacje o otwarciu publikowaliśmy w osobnym artykule (zobacz zapowiedź).

IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369IMG 7369

 

halloween-2019Zapraszmy na Halloween w bibliotece
26 października 2019 r. (sobota), godz. 9.00

Już 24 października o godzinie 7:00 przy ul. Krakowskiej 35 otwarty zostanie pierwszy sklep sieci Lidl Polska w Krzeszowicach. Z okazji otwarcia na klientów czekać będzie specjalna oferta produktów w promocyjnych cenach.
W nowym sklepie klienci będą mogli znaleźć produkty marek własnych Lidl, m.in.: „Chrupiące z Pieca” – pyszne, aromatyczne pieczywo, wędliny „Pikok”, świeże mięso „Rzeźnik”, produkty BIO czy świeże owoce i warzywa dostępne w ramach „Ryneczku Lidla”.

Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom produkty pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. W asortymencie sklepu znajduje się już ponad 50 produktów marek własnych oznaczonych godłem „Teraz Polska”.
W okresie od czwartku, 24 października, do soboty, 2 listopada, wiele artykułów objętych zostanie specjalnymi promocjami cenowymi.

W sklepie Lidl w Krzeszowicach znaleźć będzie można również ofertę tygodni tematycznych z produktami charakterystycznymi dla różnych kuchni świata oraz bogatą ofertę artykułów przemysłowych, które w Lidlu pojawiają się średnio trzy razy w tygodniu. W nowej placówce, klienci będą mogli nabyć m.in. szeroki asortyment tekstyliów oraz artykułów gospodarstwa domowego w bardzo atrakcyjnych cenach!

Osoby, które odwiedzą sklep Lidl w dniu otwarcia, będą mogły skosztować pysznej kawy, a także potraw z grilla.

Nowy sklep sieci Lidl w Krzeszowicach ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1100 m2. W obiekcie zostały zatrudnione 23 osoby. Placówka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 21:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ponad 120 miejsc parkingowych.

„W myśl hasła „Więcej na radość z życia” produkty oferujemy w atrakcyjnych, niskich cenach, podkreślając tym samym, jak pełniej cieszyć się życiem każdego dnia dzięki oszczędności czasu oraz pieniędzy. Kupujący zawsze mogą znaleźć w sklepach Lidl różnorodne artykuły i promocje. Zapraszamy wszystkich klientów do korzystania z naszej oferty w nowo otwartej placówce w Krzeszowicach” – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

W trosce o lepsze jutro – ekologiczne rozwiązania w sklepie Lidl
W placówce wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.:
• instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła,
• odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych,
• energooszczędne oświetlenie LED.
Powyższe rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Lidl w Krzeszowicach, ul. Krakowska 35
Godziny otwarcia:
• poniedziałek – czwartek: 7:00 – 21:00
• piątek – sobota: 7:00 – 22:00
• niedziela handlowa: 9:00 – 19:00
Liczba nowych miejsc pracy w placówce: 23
Powierzchnia sali sprzedaży: ponad 1100 m2

 

Informacje o firmie:
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10.500 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

lidl