czyczplakat-18-05-2019Dzień Stanisława Czycza
18 maja (sobota) 2019 r.

Farba olejna do metalu, czyli wszystko, co warto wiedzieć na jej temat

Farba olejna do metalu to jeden z tych artykułów malarskich, który cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Jako cechy charakterystyczne dla produktów tego typu, warto wymienić np. ich ponadprzeciętną trwałość oraz uniwersalność, jeśli chodzi o możliwość użycia ich w trakcie różnych prac związanych z remontem. Farby olejne do drewna lub metalu doskonale sprawdzą się jako środek do pokrycia ścian, balustrad, drzwi, płotów, ram okiennych oraz wielu innych powierzchni. Interesujący może wydać się także fakt, że formuła omawianych barwników jest w stanie przetrwać w nawet bardzo trudnych warunkach. To właśnie z tego powodu tak często malowane są nimi elementy zlokalizowane na zewnątrz. Farby olejne wykazują podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz oraz promieniowanie UV.

Farba olejna do metalu i jej niezwykłe właściwości

Obecny rynek produktów malarskich, jakimi są farby olejne do metalu, oferuje naprawdę bardzo wiele. Konsumenci mogą wybierać spośród bardzo szerokiej palety kolorystycznej oraz licznych możliwości odnośnie do wykończeń. Jeśli chodzi o to ostatnie, to wyróżniamy aż cztery — matowe, półmatowe, połyskujące lub charakteryzujące się wysokim połyskiem. Opisana powyżej sytuacja sprzyja temu, że każdy klient jest w stanie odnaleźć wśród dostępnych produktów taki, który będzie dokładnym odzwierciedleniem jego indywidualnych potrzeb. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności podejmowanej przez siebie decyzji, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się konsultacja ze specjalistą z tej dziedziny. Osoby kompetentne do udzielania takich informacji można spotkać np. w warszawskim Studiu Farb Pigmentologia. Personel chętnie pomoże każdemu interesantowi.

Farba olejna do metalu stanowi również rozwiązanie ekonomiczne, które sprawdzi się nawet u osób o dość wygórowanych wymaganiach. Wydajność produktu i wysoka jakość jego formuły są naprawdę warte inwestycji. Barwniki tego typu składają się przede wszystkim z modyfikowanego oleju, który po nałożeniu na wybraną powierzchnię dość szybko wysycha. Olejne farby do metalu mogą występować również w formie przypominającej płynną pastę lub gęstą pastę. Takie propozycje potrzebują zwiększonej ilości tlenu, aby mogły stać się w pełni suche.

Farba olejna — lepsza niż emalia akrylowa?

Wielu konsumentów uważa, że farba olejna stanowi lepsze i trwalsze rozwiązanie od popularnej emalii akrylowej. Zdanie tych osób wynika z faktu, że prawdziwe produkty malarskie na bazie oleju niezwykle dobrze znoszą negatywne skutki działania czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz, wahania temperatur, podwyższony poziom wilgoci w powietrzu, czy też promienie słoneczne. Wyróżniamy następujące rodzaje olejów do produkcji farb tego typu:

 • lniany,
 • orzechowy,
 • makowy,
 • konopny,
 • słonecznikowy,
 • rycynowy.

W składzie produktów znajdujemy również komponenty odpowiedzialne za przyspieszenie procesu schnięcie farby — suszka to jeden z cieszących się największą popularnością.

Używanie farby olejnej do metalu nie należy do szczególnie trudnych. Cały proces nie wymaga posiadania niezwykłych umiejętności, ani nawet zbyt dużego doświadczenia. Wystarczy wystrzegać się nakładania grubych warstw produktu (mogą one stanowić przyczynę powstawania mało estetycznych zacieków i smug). Równomierne rozprowadzenie niewielkiej ilości emulsji po określonej powierzchni powinno przynieść wysoce satysfakcjonujące efekty.

Wybierając ubrania dla osób grających w piłkę nożną, rzeczą wiadomą i oczywistą jest fakt, że muszą być one przede wszystkim wygodne w noszeniu, doskonałe pod względem jakości, by sprawdziły się przez dłuższy czas, a do tego, powinny wyglądać na tyle ciekawie, by stanowiły doskonałą formę prezentacji. Na pewno stroje do piłki nożnej jako forma zestawów, czyli spodenki i koszulka, stanowią najlepszy wybór z możliwych, jakiego można dokonać. Oferta tego typu produktów jest naprawdę różnorodna, a więc bez problemu można kupić to, co tylko nam się podoba. W większości przypadków, zawodnicy noszą czarne spodenki, a do tego dobierają określony kolor bluzek. Komplety do piłki nożnej to popularna forma odzieży dla sportowców, która wykorzystywana jest nie tylko podczas meczów, ale którą osoby związane ze sportem zakładają na treningi, lub na inną formę aktywnego spędzania wolnego czasu. Grunt to trafić na taki sklep, który ma nam do zaoferowania szeroką ofertę produktów i który jest w stanie dać nam to, na czym nam zależy. Stroje piłkarskie to jeden z tych zakupów, o jakich musi pamiętać cała drużyna, lub każdy zawodnik z osobna.

Stroje do piłki nożnej - szeroka oferta różnorodnych produktów

Stroje do piłki nożnej - propozycja dla klubów

Osoby grające w piłkę nożną na nieco wyższym poziomie, niż samotne kopanie do bramki, bardzo często tworzą własne drużyny i rozgrywają różnego rodzaju turnieje, lub też zapisują się do różnego rodzaju klubów. W takich klubach, wszyscy klubowicze powinni posiadać takie same ubrania, aby występując na meczach- prezentować się tak samo, tworząc jedną całość. Na pewno bardzo dużą popularnością cieszą się stroje piłkarskie Adidas, uznawane za jedne z najlepszych na rynku, pod każdym względem. Począwszy od jakości materiału, przez sam krój, wygodę noszenia, po oczywiście sam wygląd, który pozwala wszystkim graczom bardzo profesjonalnie się prezentować. Najczęściej kupowanymi rozwiązaniami, jest właśnie opcja 2 w 1, a więc strój piłkarski, który to tworzą spodenki, oraz koszulka, na której istnieje możliwość wykonania nadruku w wielu miejscach, a więc numeru koszulki i nazwiska, lub przezwiska osoby, do której ona należy.

Stroje do piłki nożnej - gdzie je kupić?

Jeśli wybieramy dane miejsce, gdzie chcemy dokonać zakupu strojów do piłki nożnej, to rzeczą wiadomą i oczywistą jest fakt, że każdy z nas w zależności od tego, na czym mu zależy, chce trafić na jak najlepsze rozwiązanie. Oczywiście wiadomo, iż tanie stroje piłkarskie to najbardziej popularny produkt, bowiem nie musimy wydawać na nie wiele pieniędzy, a mamy takie komplety, które po prostu „ jakoś” się sprawdzą w swojej roli. Trzeba jednak przy samej cenie, zwrócić także uwagę i na jakość. Jak wiadomo, nie zawsze jesteśmy w stanie otrzymać doskonałej jakości produkt, a to sprawia, że bardzo szybko może on wyglądać zupełnie inaczej, niż jego pierwotne założenie. Czasami można wyszukać produkty, które są zarówno atrakcyjne cenowo, jak również i jakościowo, a wtedy z pewnością będziemy w pełni zadowoleni z dokonanego wyboru. W przypadku strojów piłkarskich, które kupowane są zazwyczaj jeden raz na dłuższy okres czasu i stanowią doskonałą prezentację dla całego zespołu- warto jest zainwestować dodatkową sumę pieniędzy, właśnie w jakość ich wykonania. Wybór stroju piłkarskiego, który będzie obejmować te właśnie elementy, może okazać się strzałem w samą dziesiątkę.

Para młoda zawsze jak najbardziej stara się o to, aby w dniu kiedy zawierany jest przez nich związek małżeński, wszystko było wyjątkowe i idealne. Nic więc dziwnego, że przeznaczają na organizacje wesela kwoty, które sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wśród nas, panuje duże przywiązanie do tradycji, chociaż niektórzy mogą uważać, że wiejskie wesele jest nie dla nich.

To, w jakim stylu odbędzie się wesele, sporo zależy od gustu i preferencji młodej pracy. Zazwyczaj, na samym początku należy ustalić liczbę zaproszonych gości i odnaleźć odpowiedni dom weselny. Bez względu na miejsce pochodzenia i zamieszkania, zawsze jest wiele możliwości. Nie istotne czy będzie to sala weselna nad Zegrzem, w Legionowie, czy może w Serocku. W okolicach Warszawy, da się odnaleźć sporo ciekawych lokali weselnych, gdzie można urządzić zabawę w wiejskim stylu.

Sala weselna w okolicach Warszawy – jak wygląda wiejskie wesele?

Kiedy mowa o wiejskim weselu w Serocku lub Zegrzu, sporo osób ma w głowie obraz mocno zakrapianej zabawy, która zazwyczaj kończy się niezbyt godnymi sytuacjami. Trzeba przyznać, że minęły już czasy, kiedy zawsze do tego dochodziło. Obecnie, wiele się zmieniło i mamy tutaj do czynienia z bogato zastawionymi stołami, które aż uginają się od pysznych regionalnych dań i domowych nalewek. Właściciele lokali weselnych w podwarszawskich miejscowościach, fotografowie i inni świadczący podobne usługi, zgodnie twierdzą, że ludzie właśnie na wiejskich weselach bawią się najlepiej.

Co istotne, żadne miejsce na wesele Warszawie, nie będzie tak otwarte na ludzi, jak zawsze wygląda to na wsi. Zaprasza się rodzinę, sąsiadów i wszystkich znajomych co sprawia, ze liczba weselników sięga czasami dwustu, a nawet trzystu osób. Nie musi być to sala weselna w Legionowie, w Serocku czy w innej miejscowości, nie ma żadnego problemu z tym, aby przenieść całą zabawę na zewnątrz. Bez względu na to, z jakim regionem kraju mamy do czynienia, zazwyczaj wiejska zabawa trwa do samego rana. Poprawiny, w wynajętej sali weselnej w Zegrzu, mogą ciągnąć się nawet przez kilka dni! Wszystko, dzięki elastycznym terminom.

Sale weselne w Warszawie i okolicach – która opcja jest tańsza?

Niezależnie czy to wesele w Warszawie czy w okolicach, zawsze wiąże się to z bardzo dużym wydatkiem. Bez względu na motyw imprezy, koszty mogą oscylować miedzy kilkunastoma, a kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Ciężko podać konkretne i dokładne kwoty, ponieważ na ich kształt wpływa wiele różnych czynników.

Duże znaczenie ma wybór obiektu weselnego, wykwintność dań, ilość gości, a także koszt takich usług jak np. zespół muzyczny, fotograf, czy firma tworząca film. Kiedy decydujemy się na sale weselną w Serocku, weźmy pod uwagę też to, że muzycy obecni są także podczas poprawin. Istotne będą również takie aspekty jak region oraz terminy. Nie dziwne, że w najcieplejszych miesiącach roku, będzie wyższa cena, przy mniejszej dostępności domów weselnych.

Wyłonić można jeszcze sporo podstawowych wydatków, które pojawiają się zawsze, bez względu na charakter i styl zabawy. Będzie to z pewnością zakup obrączek, sukni i garnituru, tort oraz wydruk winietek i zaproszeń. Koszty zawsze można redukować, chociażby nie decydując się na wynajmowanie limuzyny, lub zastawianie stołu egzotycznymi owocami. Co ciekawe, wesele odbywające się na wsi, może okazać się droższe od wesela w mieście, chociaż wcale nie musi. Tak naprawdę, oprócz zasobności budżetu, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Sala weselna nad Zegrzem, a może w Serocku – uroki wesela na wsi

rusinekZapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
9 maja 2019 r., o godz. 18.00

helena-szlachtaZapraszamy na spotkanie autorskie z Heleną Szlachtą
10 maja 2019 r., o godz. 18.00

tb-2019Maj w krzeszowickiej bibliotece

info-maj-2019Informujemy, że w dniach 1,2,3,4 maja 2019 r. biblioteka będzie nieczynna.Niewłaściwe korzystanie z kanalizacji prowadzi do poważnych problemów eksploatacyjnych w sieciach, przepompowniach i oczyszczalniach ścieków. Usuwanie awarii zwiększa koszty użytkowania, a tym samym cenę metra sześciennego ścieków. Nasza sieć kanalizacyjna przystosowana jest do przyjmowania jedynie nieczystości

Szukasz profesjonalnej firmy sprzątającej we Wrocławiu, która zadba o porządek w Twoim biurze? Wybór może być trudny ponieważ firm sprzątających we Wrocławiu jest bardzo dużo, a każda z nich, chociaż ma zbliżona ofertę, to jednak jest zupełnie inna. Jak wybrać najlepszą firkę sprzątającą? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Fima sprzątająca we Wrocławiu

Wstępny rozeznanie

Wybieranie najlepszej firmy sprzątającej nigdy nie jest łatwe, chociaż może się takim wydawać na pierwszy rzut oka. Dobra firma sprzątająca we Wrocławiu może okazać się bardzo dobrym wsparciem przez wiele lat, warto więc poświęcić chwilę na jej odpowiedni wybór. Najlepiej, aby firma sprzątająca w biurach została nam polecona przez kogoś znajomego i zaufanego. Tym sposobem nawiążemy kontakt z firmą sprzątającą sprawdzoną i pewną. Jeżeli nie znamy nikogo kto korzystał z usług sprzątających we Wrocławiu, warto przeszukać Internet. W tym celu wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło: sprzątanie biur Wrocław lub firma sprzątająca Wrocław. Następnie trzeba przeanalizować kilka firm biorąc pod uwagę oferty na stronie. Dobre firmy, które jasno przedstawiają swoje usługi nie boją się napisać na stronie ile konkretne usługi kosztują. W ten sposób można wyliczyć miesięczny koszt. Po takiej wstępnej selekcji, można przejść do rozmów telefonicznych. Wtedy każdy będzie miał już jasność, jak konkretna firma sprzątająca podchodzi do organizacji i kontaktu z klientem. Wybór będzie już wtedy prosty.

Uwaga! jeżeli nie chcesz dzwonić, zawsze możesz napisać maila z zapytaniem o sprzątanie biura we Wrocławiu! Dziś firmy szybko odpisują na maile.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą?

Firmy oferujące usługi sprzątające we Wrocławiu maja zróżnicowane oferty. Na co zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim na to, czy firma posiada odpowiednią ilość pracowników i ilu pracowników wchodzi w skład ekipy sprzątającej. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy biuro lub firma (hala, sklep) mają dużą powierzchnię. Warto także dowiedzieć się, jak wygląda rozwiązanie umowy, np. w sytuacji, kiedy sprzątanie nie jest odpowiednio wykonywane. Kolejna kwestia dotyczy godzin sprzątania. Dobre firmy sprzątające we Wrocławiu zapewniają elastyczne godziny pracy. Oznacza to, że sprzątanie nie będzie przeszkadzało pracownikom firmy – będzie odbywało się wcześnie rano lub wieczorami.

Korzyści wynikające z podjęcia współpracy

 1. Czystość na najwyższym poziomie. Sprzątanie biur we Wrocławiu odbywa się z użyciem bardzo dobrego, profesjonalnego sprzętu. Sprzątania podejmują się wykwalifikowane osoby, które traktują swoją pracę w sposób poważny. Wszystko to sprawia, że Twoje biuro po sprzątaniu będzie lśniło!
 2. Brak konieczności kupowania sprzętu i detergentów. Profesjonalne firmy sprzątające zawsze używają swoich sprzętów oraz detergentów. Jeżeli firma nie decyduje się na współpracę z profesjonalną ekipą sprzątającą, najczęściej w sowim zakresie musi kupować urządzenia i wszystkie środki czystości. pochłania to czas oraz oczywiście fundusze.
 3. Brak konieczności zatrudniania osoby na etat. Sprzątanie firm we Wrocławiu przez ekipę sprzątającą to duża oszczędność. Niektórym może się wydawać, że środki przelewane na konto firmy to duży koszt, ale wtedy warto policzyć sobie, ile kosztowałoby zatrudnienie pracownika na etat, opłacenie wszystkich składek, a dodatkowo zakupienie wszystkich potrzebnych do pracy produktów. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o bardzo dużą wygodę.

Firm sprzątających we Wrocławiu jest bardzo dużo. Nie ma w tym niczego dziwnego. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże. Oczywiście największą popularnością cieszą się najrzetelniejsze firmy i warto spośród takich właśnie wybierać. Jeśli dobrze wybierzesz, będziesz miał możliwość współpracy przez długi czas z solidna i bezproblemową firmą.

info-wielkanoc-2019Dnia 19 kwietnia 2019 r. (Wielki Piątek) biblioteka zaprasza w godz. 8.00 – 15.00.

pokoj-chrzascikZapraszamy na spotkanie z cyklu "Pokój Podróżnika"
11 kwietnia 2019r.(czwartek), godz. 18.00

urodziny-czycza-2019Zapraszamy na Urodziny Stanisława Czycza
piątek, 5 kwietnia 2019 r.

Autostrada pełna skrótów

Czasy niemych przeciwników

Dzisiejsze związki przegrywają walkę o człowieczeństwo. Dzięki zdobyczom cywilizacyjnym, rozwojowi mediów społecznościowych i bezwzględnemu skróceniu walki o jakąkolwiek relację ludzie stali się podobni do skrótu dot.com i przegrali wojnę o samych siebie. Dzisiejszy indywidualizm schował się w tysiącach aplikacji, ale skrzętnie udzielono mu w tym pomocy. Oto bowiem cała chemia, całe iskrzenie i motylki w brzuchu, zimne poty i miękkie kolana, gdy szło się na pierwszą randkę, utknęły w przedziwnym prostactwie, nie mylić z prostotą. Człowiek stał się dla siebie na powrót anonimowy, przez co - bez wyrazu. Koloryt zamknął się w machnięciach po tinderze, dotyk - w muśnięcia kciuka po ekranie smartfona. Gdzie do cholery jesteśmy?

Nastały czasy niemych przeciwników - smartmiłości i smartgłupoty, w czterocalowych ekranikach i kciukach podniesionych dla poczucia fałszywej wartości. Im młodsze pokolenie, tym ciśnienia większe, a zbieżne wektory pozbawione elektryki. Mówiąc wprost, prościej dziś spotkać się na przygodny seks, niż znaleźć związek na długi czas. Przeorganizowany, nowoczesny człowiek nie ma czasu na związki i obowiązki. Nie pali w piecu, nie interesuje się drugą osobą na tyle, by postrzegać jej atrakcyjność ponad poziomem fizycznym. Ludzie żyją dziś krótko, intensywnie pracując, i bardzo łatwo wpadają w pułapkę w której wszelkie relacje prowadzą do łóżka i maksymalnie skracają drogę do sypialni. Zdrady są tak powszechne, że niedługo zaczną być trendy. Bo po co się męczyć, skoro to, co niefizyczne - przywiązanie, zaufanie, głębia - jest trudno osiągalne i na dłuższą metę bezsensowne, bo nie karmi, nie płaci?

Blaszany sterowiec

Z dobrymi relacjami między odpowiednim facetem i odpowiednią dziewczyną jest jak z muzyką Led Zeppelin. Wzorzec, jaki giganci stworzyli pięć dekad temu, jest wciąż aktualny. Ze związkami jest bardzo podobnie i wszelkie udziwnienia prowadzą tylko do wynaturzenia, wypłukania z emocji i zatarcia pierwotnej mocy, jaka drzemie w tej formule. Dlatego młodsi uważają starszych od siebie za archaicznych - ale nie zadają sobie tych samych pytań, nie próbują mówić ani o treściach, ani treściwie. Kondycja dzisiejszych relacji damsko - męskich obfituje w skróty. Co jednak, gdy skrót osiągnie maksimum? Czy dotrzemy wtedy do stanu, w którym system światełek na naszych smartfonach będzie oznaczać "tak" i "nie" w odpowiedzi na pewne palące trzewia potrzeby? Led Zeppelin nie tworzyli na chwilę, a na dekady. Jeśli między ludźmi iskrzy na poziomie intelektualnym i fizycznym, mają szansę stworzyć dobry związek. Jeśli nie - niech nie zawracają sobie głowy i zajmą się sobą.

Psychastenia

To określenie schorzenia w którym każdą akcję trzeba wielokrotnie przemyśleć. I nie ma się zdania na żaden z tematów. Stajemy się właśnie teraz psychastenikami, ponieważ pytanie o relacje damsko - męskie brzmi "ile z tego będę mieć?" a nie "jak daleko możemy dotrzeć?". I odpowiedź na te pytanie prowadzi na manowce, wypłukuje nas z emocji. Drugi człowiek jest nam, jednostkom, potrzebny. Zaprzęga nasze życie do nowego galopu, często dobry związek to nowe otwarcie, lepsze i bardziej oryginalne. Jednocześnie chory, dręczący nas przywiązaniem związek będzie roztworem cyjanku który nas powoli zabije. Dlatego mimo oczywistych skrótów, mimo tego że świat pędzi i nie pyta o zakręty - trwać, mieć zasady i wiązać się na dłużej niż kwadrans. Bob Dylan powiedział kiedyś "Nie zmienię świata - ale i świat nie zmieni mnie". Nie zmieniajmy świata, jeśli nie musimy, ale nie pozwalajmy by dyktował naszym relacjom chore, spłycone warunki. Oprócz portfela i mózgu mamy też serce. I ono, na nasze szczęście jest równie nieprzewidywalne, jak świat. Wartości, jakie niosła muzyka pięć dekad temu, gdy światem rządzili giganci pokroju Zeppelinów i Floydów, są aktualne i dziś, mimo większego tłoku w ich okolicy. Niech więc lepsze choć starsze, stanie się dobrą alternatywą dla nowszego, choć - i nie ma co się bać tego określenia - głupszego. Miłość jest w porządku. Po prostu.
Dodatkowe informacje

Zobacz, jak być skutecznym w podrywie - wejdź na https://www.uwodzenie.org/portale-randkowe-a-strumien-kobiet-do-twojego-zycia/ a dowiesz się więcej o relacjach damsko-męskich

spotkanie-durczokZapraszamy na spotkanie z historią Królowej Nauk,
4 kwietnia 2019 r., godz. 18.00

Okucia do szkła stanowią nieodłączny element montażowy przy osadzaniu powierzchni szklanych we wnętrzach użytkowych. Są niezastąpione przy tworzeniu takich konstrukcji, jak prysznice, ścianki działowe czy drzwi ze szkła hartowanego. Jaki wybór jest dostępny na rynku i co będzie potrzebne przy mocowaniu poszczególnych konstrukcji?

Okucia do szkła ze stali nierdzewnej – gdzie się je stosuje?

Okucia do szkła pozwalają na solidne osadzenie tafli szkła hartowanego w danej przestrzeni w taki sposób, by mogła bezpiecznie pełnić wybraną funkcję. Dzięki nim można stworzyć nowoczesne, efektowne konstrukcje, takie jak kabiny prysznicowe na wymiar, ścianki działowe i drzwi czy balustrady szklane. Okucia do szkła służą zarówno do montażu tafli szkła, jak i nadania jej odpowiednich funkcji, np. za pomocą pochwytów lub gałek w przypadku drzwi. Do produkcji tego typu elementów najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną, która nie tylko jest bardzo trwałym materiałem, doskonale sprawdzającym się również w miejscach narażonych na wilgoć (jak kabina prysznicowa), ale także posiada odpowiednią, uniwersalną estetykę, doskonale pasującą do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

Konstrukcje szklane stosuje się najczęściej w biurach, sklepach i lokalach użytkowych, jednak znajdują także zastosowanie w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Mają wiele zalet – w przypadku kabin prysznicowych, możliwe jest stworzenie odpowiednio odizolowanej, a przy tym wysoce estetycznej przestrzeni, w pełni dopasowanej pod względem wymiarów do danego wnętrza, dlatego coraz częściej stosuje się tego typu rozwiązanie. Ścianki działowe oraz drzwi ze szkła hartowanego świetnie sprawdzają się w biurach, ponieważ pozwalają podzielić je na wiele mniejszych pomieszczeń bez straty wrażenia przestrzeni. Doskonale przepuszczają światło, dzięki czemu całe wnętrza pozostają doświetlone i przestronne nawet, jeśli w rzeczywistości są niewielkie. Szklane ścianki dobrze tłumią dźwięki, dzięki czemu poszczególne biura mogą zostać dobrze od siebie odizolowane i zapewnić odpowiednie warunki do pracy. Zaletą tego typu rozwiązań jest także ciekawa estetyka, pasująca do nowoczesnych wnętrz.

Aby konstrukcje tego typu dobrze sprawdzały się w pomieszczeniach użytkowych i mieszkalnych, muszą być zamontowane i wyposażone dzięki okuciom do szkła hartowanego. Dostępnych jest wiele elementów o różnych funkcjach, dopasowanych do poszczególnych zastosowań tafli szkła.

Nierdzewne okucia do szkła – jakie elementy są niezbędne?

Okucia do szkła hartowanego są przeznaczone zarówno do mocowania, jak i nadawania konkretnych funkcji konstrukcjom szklanym. Dostępne są różne zestawy i systemy, w tym:

 1. okucia do szklanych kabin prysznicowych:
  • łączniki do kabin,
  • uszczelki do kabin,
  • zawiasy i klamry, umożliwiające montaż drzwi rozwieranych,
  • systemy przesuwne do montażu drzwi rozsuwanych,
  • gałki i uchwyty do drzwi,
 1. okucia do szklanych ścianek działowych i drzwi:
  • listwy montażowe,
  • mocowania punktowe,
  • systemy uszczelnień,
  • profile ościeżnicowe,
  • zawiasy,
  • zamki,
  • uchwyty do drzwi.
 1. okucia do szklanych balustrad:
  • profile montażowe i systemy mocowania,
  • słupki balustrad,
  • łączniki do poręczy.

Wszystkie elementy są wykonane w taki sposób, by umożliwić bezpieczne, solidne zamocowanie tafli szkła hartowanego, nie wywierając na niej niepotrzebnego nacisku czy obciążenia. Nie niszczą także ani nie rysują powierzchni szkła.

Gdzie warto kupić okucia do szkła?

Nierdzewne okucia do szkła najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, specjalizujących się w okuciach budowlanych i meblowych. W takich miejscach można liczyć na największy wybór poszczególnych zestawów i systemów, a także na dostępność pojedynczych elementów. W dodatku będą to produkty wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów okuć do szkła.

Okucia do szkła hartowanego przy montażu prysznica, ścianki lub drzwi szklanych

Czym się różni szybka pożyczka w banku od chwilówki?

Potrzebujesz pieniędzy w bardzo krótkim czasie, ale zastanawiasz się, gdzie najlepiej starać się o taką krótkoterminową pożyczkę? W tym tekście powiemy Ci, co jest najważniejsze i co koniecznie musisz wiedzieć o pożyczkach gotówkowych.

Czy parabank jest bankiem?

Nie. Parabank to inaczej pozabankowa firma pożyczkowa, czyli instytucja finansowa działająca w oparciu specjalne zapisy prawa.

Bank działa w oparciu o specjalną ustawę dokładnie regulująca jego poczynania. Dodatkowo, bank musi spełnić dużo więcej wymogów i posiadać ściśle określone rodzaje zabezpieczeń, aby być bankiem. Jest też nadzorowany przez szereg instytucji.

Kto oferuje lepsze pożyczki gotówkowe- bank czy parabank?

Pożyczka gotówkowa to sposób na szybkie zdobycie gotówki. Polacy pieniądze z pożyczki gotówkowej wydają praktycznie na wszystko - na wakacje, na urządzenie konkretnego przyjęcia, bądź na wykończenie mieszkania. Zaciągając pożyczkę gotówkową można szybko i łatwo spełniać swoje marzenia np. o własnej firmie. Pożyczki gotówkowe oferowane przez banki są zobowiązaniami na wyższą kwotę, ale jednocześnie obłożonymi większymi kosztami dodatkowymi. Podstawową zaletą pożyczki w banku jest fakt, że można ją spłacać przez dłuższy okres czasu niż w parabanku.

Z kolei parabanki oferują pożyczki gotówkowe na krótszy okres czasu i w dużo mniejszej kwocie. Jednocześnie bardziej niż banki, starają się skusić klientów opcją „darmowej pożyczki”. Jednak ta jest możliwa tylko w chwili, gdy klient spłaci swoją pożyczkę na czas, a nie każdy mimo szczerych chęci, jest w stanie zrobić to np. w trzydzieści dni.

Jakie są zalety pożyczki gotówkowej?

 • Pożyczka jest dostępna niemal od ręki, a do jej uzyskania potrzebny jest jedynie dowód osobisty. Warto zaznaczyć, że obecnie i banki kuszą klientów opcją pożyczki „na dowód”
 • Pożyczka przez Internet – niezaprzeczalną zaletą pożyczek gotówkowych udzielanych przez parabanki jest fakt uzyskania kredytu za pośrednictwem Internetu. Do uzyskania pożyczki w sieci wystarczy wypełnienie specjalnego formularza, co z założenia ma zająć klientowi jedynie kilka minut.
 • Natychmiastowy przelew pieniędzy na konto klienta- to kolejna niezaprzeczalna zaleta ofert od parabanków, jakie można znaleźć na rynku.

Decydując się na pożyczkę gotówkową musimy jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie, nie tylko finansowym, ale także o bezpieczeństwie swoich danych osobowych, czy bezpieczeństwie swoich obecnych zasobów finansowych na koncie w banku.

filipinyZapraszamy serdecznie na spotkanie z Rafałem Baranem
29 marca 2019 r.(piątek), godz. 18.00

Tablice szkolne – jaki wybór modeli dostępny jest na rynku?

Tablice szkolne to niezbędne wyposażenie każdej klasy – pozwalają na skuteczne nauczanie dowolnego przedmiotu i tłumaczenie ważnych zagadnień na bieżąco, z materiałami pomocniczymi w formie tekstu i rysunków. Jaki mamy wybór tablic oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie, by spełniły wszystkie oczekiwania i dobrze sprawdziły się w roli pomocy naukowej?

Tablice szkolne – kredowe i ceramiczne

Jeszcze do niedawna tablice szkolne jednoznacznie kojarzyły się z zielonymi lub czarnymi modelami kredowymi, jednak obecnie o wiele popularniejsze stały się modele ceramiczne – najczęściej z właściwościami magnetycznymi. Oba rodzaje są jednak wciąż stosowane we wszystkich placówkach edukacyjnych, nie może się bowiem bez nich obyć żadna klasa. To dzięki nim nauczyciel może skutecznie tłumaczyć wszelkiego typu zagadnienia z dowolnego przedmiotu, przedstawiając uczniom przykłady na podstawie tekstu lub rysunku. Obecnie wyróżniamy tablice szkolne:

 • kredowe z właściwościami magnetycznymi,
 • kredowe zwykłe,
 • suchościeralne ceramiczne z właściwościami magnetycznymi,
 • suchościeralne ceramiczne zwykłe,
 • suchościeralne lakierowane z właściwościami magnetycznymi,
 • suchościeralne lakierowane zwykłe.

Modele ceramiczne i lakierowane posiadają białą powierzchnię, po których pisze się zmywalnymi markerami. Obecnie stały się popularniejsze od modeli kredowych ze względu na kilka ważnych aspektów, do których należą:

 • komfort użytkowania – po modelach z gładką powierzchnią pisze się o wiele łatwiej, dodatkowo na korzyść przemawia zastosowanie markerów, których użycie jest wygodniejsze niż użycie kredy, nie powoduje pylenia się i nie brudzi ubrań, szczególnie przy ścieraniu tekstu z tablicy,
 • większa czytelność materiałów – zastosowanie ciemnego tekstu na jasnym tle jest o wiele bardziej widoczna dla użytkowników, niż w odwrotnej sytuacji; markery dają również bardziej wyrazistą linię niż kreda,
 • większa uniwersalność – tablice szkolne z białą powierzchnią mogą służyć także jako tło pod wyświetlanie filmu lub prezentacji z projektora, co zwiększa ich przydatność w czasie lekcji.

Czym natomiast różnią się między sobą modele ceramiczne i lakierowane? Przede wszystkim trwałością – choć obie wersje są wytrzymałe na powierzchowne zarysowanie czy odbarwienia, model ceramiczny cieszy się bardzo długą żywotnością, dzięki czemu jest chętniej wybieraną opcją.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tablicę szkolną?

Tablica szkolna jest uniwersalnym wyposażeniem każdej klasy na dowolnym etapie nauczania. Powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb i wymagań użytkowników, by dobrze spełniała swoje zadanie i skutecznie pomagała w nauczaniu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 • rodzaj tablicy – przede wszystkim należy zdecydować, czy lepiej sprawi się tradycyjny model kredowy, czy suchościeralny model ceramiczny lub lakierowany; obecnie częściej wybiera się modele z białą powierzchnią, po których pisze się markerami, przy czym warto pamiętać, że wersja ceramiczna jest najbardziej wytrzymała,
 • właściwości magnetyczne – na rynku dostępne są tablice szkolne z lub bez właściwości magnetycznych; większą popularnością cieszą się te, które umożliwiają przyczepianie do nich za pomocą magnesów różnego typu materiałów, dzięki czemu mogą służyć również jako tablica informacyjna lub wystawa rysunków,
 • rozmiar – dostępne są tablice szkolne w wielu rozmiarach, a także o różnej budowie – zarówno w formie podstawowej, jak i zamykanej typu tryptyk, które umożliwiają zmieszczenie na nich większej ilości tekstu, a także ukrycie notatek; można dopasować je do danej sali szkolnej, np. w klasie od języka polskiego czy matematyki potrzebna będzie większa powierzchnia na notatki i rysunki, niż w klasach poświęconych innym przedmiotom,
 • sposób montażu – dostępne są nie tylko tablice ścienne, ale także stojące w formie obrotowej, które można dowolnie przesuwać dzięki zamontowanym do nich kółkom.