Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. informuje, że od listopada 2019 r. został wdrożony system elektronicznego powiadamiania mieszkańców. Spółka podpisała umowę z dostawcą aplikacji „Blisko”, która służy do powiadamiania mieszkańców przez Gminę Krzeszowice. Każdy odbiorca,Dział Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej Spółki Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Sp. z o.o. Zawiadamia o wystąpieniu poważnej awarii na sieci wodociągowej (07-12-2019) Miejscowość: Tenczynek ul. / lokalizacja: ul. Zamkowa i wszystkie boczne, ul. Kałuży i wszystkie

Dlaczego warto śledzić aktualne wiadomości bankowe?

W natłoku codziennych obowiązków możemy przeoczyć istotne zmiany zachodzące na naszym koncie bankowym. Nowy regulamin lub zmiana opłat za prowadzenie konta to tylko niektóre z nich. Jeśli na bieżąco sprawdzamy komunikaty bankowe i śledzimy wiadomości finansowe to możemy ustrzec się sytuacji w której zmiana regulaminu będzie dla nas dużym zaskoczeniem. Bank od czasu do czasu wprowadza również do swojej oferty nowe możliwości inwestowania oszczędności, a więc wszelkiego rodzaju konta oszczędnościowe lub lokaty na korzystne oprocentowanie. Strona, która stara się gromadzić wszelkiego tego typu informacje w jednym miejscu to portal internetowy https://bankowemiasto.pl Znajdziemy tam artykuły napisane w zrozumiały i przejrzysty sposób, objaśniające skomplikowane regulaminy bankowe oraz wiadomości bankowe dotyczące nadchodzących zmian w instrumentach finansowych.

Korzystne aspekty znajomości zmian zachodzących w bankach

Jeśli założyliśmy konto w banku zachęceni korzystną promocją, to nie znaczy, że taki stan będzie trwał wiecznie. Warto zwracać uwagę na to jak bank podchodzi do kwestii zmian – czy informuje o tym swoich klientów w jasny i precyzyjny sposób i za pomocą jakich środków komunikacji. Niezależnie od tego w jaki sposób bank podchodzi do komunikacji, należy mieć też na względzie to, że jeśli dostatecznie wcześniej poznamy zachodzące zmiany to będziemy w stanie poszukać może lepszej oferty. Zdarza się, że mało popularne instrumenty finansowe są odstawiane na bok, tylko po to, aby wypromować nowsze metody lokat. Podobnie wygląda kwestia w przypadku pożyczek. Warto poświecić dłuższą chwilę, aby przeszukać zasoby aktualności i znaleźć pożyczkę, która będzie w pełni odpowiadać naszym sprecyzowanym potrzebom.

Ostrzeżenia przed oszustami

Bezpieczeństwo naszych oszczędności powinno być priorytetem dla banku. Z tego też powodu publikacje związane z działalnością oszustów, a więc podszywaniem się pod bank, niebezpiecznymi aplikacjami są dość często kierowane do klientów. Warto dowiedzieć się wcześniej o tym, aby móc ustrzec się sytuacji związanych z nierozważnym kliknięciem w link lub pobraniem aplikacji, która może okazać się niebezpieczna dla naszego komputera lub telefonu. Kampanie informacyjne są dużym sukcesem i wiele osób jest w pełni świadomych tego jak bezpiecznie logować się do banku. Mimo to zdarzają się sytuacje, które stanowią pewne novum w działaniach oszustów, więc tym bardziej warto czytać tego typu aktualności, aby być w pełni świadomym na co zwracać szczególną uwagę.

Co przychodzi Ci na myśl, kiedy słyszysz Kraków? Rynek z Sukiennicami, Wawel, urokliwy Kazimierz? Z pewnością tak! Ale jesteś młody, dokonujesz wyboru dalszej drogi, szukasz dobrych uczelni i zdecydowałeś się na studia w Krakowie na jednej z 20 szkół wyższych w grodzie Kraka. Świetnie! Gratulujemy! Teraz, jesteśmy tego pewni, szukasz dobrej, komfortowej kwatery, gdzie będziesz czuł się, jak u siebie. Jeśli tak, to zaprasza Cię prywatny akademik.

Akademik w Krakowie

Prywatny akademik jest dla Ciebie

Przyznajesz, że szukasz studenckiej kwatery, ale dlaczego właśnie miałbyś wybrać prywatne akademik? Powodów, dla których miałbyś podjąć taką decyzję, jest mnóstwo. W naszym akademiku, liczącym cztery piętra, znajduje się 157 pokoi, w których może zamieszkać 335 studentów. Dla ceniących prywatność, mamy do dyspozycji 1-osobowy apartament, a dla par, które nie chcą się ze sobą rozstawać, chętnie przekażemy pokój 2-osobowy. Pokoje w akademiku są urządzone z gustem, komfortowo, a jednocześnie nowocześnie. Jest też pokój przygotowany i w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnego studenta. Nie musisz się martwić o to, że aby coś ugotować będziesz musiał czekać godzinami w długiej kolejce. W naszym prywatnym akademiku w Krakowie mamy do dyspozycji aż 11 wspólnych kuchni, wyposażonych w nowoczesny sprzęt AGD. Brudnymi ubraniami też się nie będziesz musiał przejmować. Będziesz mógł skorzystać ze znajdującej się w przyziemiu pralni, w której znajdują się aż cztery pralki. Tutaj też, w jednym z 3 pokoi do spędzania wolnego czasu, będziesz mógł odpocząć po wyczerpującym dniu na uczelni. Ulubiony program obejrzysz na dużym telewizorze ULTRA HD. Jeśli potrzebne Ci będzie miejsce, gdzie będziesz mógł się skupić na nauce, możesz zaszyć w jednym z 4 pokoi przeznaczonych do nauki. Pokój do jogi może okazać się świetnym miejscem, by przywrócić równowagę zarówno ciału, jak i duchowi. W miejscu, gdzie przebywają studenci, nie może zabraknąć punktu ksero oraz czytelni z bezpłatnym dostępem do książek w języku polskim i angielskim. Żyjemy w XXI wieku, więc oczywistym jest, że na terenie całego akademika zapewniamy nielimitowany dostęp do szybkiego internetu.

Studia w Krakowie – dobry wybór

Decydując się na studia w Krakowie, podjąłeś jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Jednak naiwnością byłoby twierdzić, że jedynie samą naukę będziesz żył. Studiowanie w starej stolicy, daje ogromne możliwości i na pewno na nudę nie będziesz narzekał. W każdy weekend w Krakowie jest całe mnóstwo wydarzeń kulturalnych, koncertów, czy festiwali. Każdego wieczoru krakowskie knajpki zapraszają, abyś poznał ich wnętrze i poczuł ten niepowtarzalny klimat. Po kolokwium, trudnym egzaminie zawsze znajdziesz miejsce, gdzie będziesz mógł się zrelaksować, odpocząć wraz z przyjaciółmi lub nowo poznanymi ludźmi. W powietrzu Krakowa czuć tą niepowtarzalną naukowo-kulturalną atmosferę, której Ty możesz stać się częścią, jeśli tylko zdecydujesz się na studia w Krakowie. Pewność, że masz dokąd wrócić, że Twój akademik w Krakowie jest Twoim drugim domem, na pewno da Ci poczucie przynależności do miejsca i poczucie bezpieczeństwa. W jego pobliżu jest nie tylko parking, ale również sklep, otwarty od wczesnego rana do późnego wieczora, w którym kupisz nie tylko świeże pieczywo i gorące przekąski. W okolicy akademika jest mnóstwo terenów zielonych, więc przy sprzyjającej pogodzie możesz nie tylko wybrać się na spacer, ale również pouczyć się w plenerze.

prywatny akademik KrakówW związku z zakończeniem budowy i przyjęciem do użytkowania sieci kanalizacji sanitarnej, Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. informuje, że mieszkańcy miejscowości ZALAS oraz SANKA zainteresowani podłączeniem do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej, mogą składać

Botswana to państwo położone w południowej Afryce. Większą jego część stanowi pustynia Kalahari. Kraj jest suchy i gorący, bez dostępu do morza, a mimo to, co roku podbija serca podróżników z całego świata! Suchy, zwrotnikowy klimat, aromatyczna kuchnia i rezerwaty pełne dzikiej fauny i flory. Właśnie takich atrakcji możemy się spodziewać po tej części afrykańskiego kontynentu!

Maun- zaczynam!

Swoją przygodę z Botswaną zazwyczaj rozpoczyna się w piątym co do wielkości, (a i tak niewielkim) mieście Maun. Znajduje się tu małe lotnisko, na którym lądują turyści z całego świata. Maun stanowi doskonałą bazę wypadową do innych części tego wspaniałego kraju. Tutaj też możemy zobaczyć, jak wygląda, codzienne życie Botswańczyków. Zasmakuj lokalnej kuchni, pełnej egzotycznych aromatów i smaków. Odwiedź miejscowe targi i stragany. Przyjrzy się owocom o nieznanym kształcie i zapachu. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w wyjątkową pamiątkę albo zrobić komuś oryginalny prezent, a przy okazji wesprzeć lokalnych rzemieślników odwiedź stoiska z rękodziełem! Wrócisz do domu z pamiątką, która idealnie odda klimat tego gorącego kraju! Botswana zapewni niezapomniane wczasy.

Delta Okawango – największa śródlądowa delta świata!

Nieopodal Maun znajduje się miejsce, które zachwyci wszystkich miłośników dzikiej fauny i flory. Delta Okawango, bo o niej mowa, to prawdziwy azyl i dom dla miejscowych zwierząt. Dodatkowo wato wspomnieć, że stanowi ona największą na świecie śródlądową deltę! To tutaj możemy poczuć, jak ziemia drży pod ciężarem rozpędzonego stada słoni czy bawołów. Lwy i gepardy w kryształowej wodzie gaszą swoje pragnienie, a krokodyle polują na antylopy, które niczego nieświadome pochylają się nad brzegiem zbiornika z wodą, przełykając swój ostatni łyk. Wielkie rozlewiska przyciągają również gromady pięknych, kolorowych ptaków oraz stają się ostoją dla żab i innych płazów. Odczuj na własnej skórze, jak to jest obcować z dziewiczą i nieokiełznaną naturą! Występuje tutaj aż 36 gatunków dużych ssaków, ponad 460 gatunków ptaków oraz 80 gatunków ryb! Będąc w delcie Okawango, koniecznie musisz udać się na spływ kajakowy! Dodatkową adrenalinę zapewniają przepływające nieopodal krokodyle i chłodzące się w wodzie hipopotamy! Botswana – safari życia czeka na Ciebie!

Rezerwat Moremi

Rezerwat Moremi znajduje się na terenie delty Okwango. Jego powierzchnia wynosi pięć tysięcy metrów kwadratowych! Należy przekroczyć tabliczkę informującą, że znajdujemy się na terenie rezerwatu, a naszym oczom ukażą się dzikie zwierzęta! Spacerujące słonie, żyrafy skubiące listki z koron wysokich drzew, a między nimi radośnie biegające antylopy z młodymi. Wystarczy, że spojrzysz uważniej, a dostrzeżesz odpoczywającą za krzaczkami zebrę. Wszystko to przy akompaniamencie donośnego śpiewu ptaków zmienia się on nocą się w głośny koncert cykad, którym wtórują lwie okrzyki. Las nigdy tu nie śpi. Na każdym kroku można poczuć bliski kontakt z naturą. Zapadający zmrok budzi lamparty, które leniwym krokiem obserwują okolice. W pobliżu akwenów z wodą mieszkają hipopotamy. Spójrz, z jaką gracją, mimo swojej ogromnej wagi wykonują piruety w wodzie! Czasami jedyne co możesz dostrzec, to ich nozdrza wystające ponad powierzchnią. Niezależnie czy zdecydujesz się na spływ rzeką, czy oglądanie okolicy siedząc wygodnie w terenowym samochodzie, twoim oczom ukarzą się dzikie i majestatyczne zwierzęta. Odpocznij pod rozłożystymi akacjami. Zasmakuj lokalnej kuchni i przeżyj prawdziwą, niezapomnianą przygodę!

Park Narodowy Chobe – Wielka Piątka poszukiwana!

Park Narodowy Chobe to kolejne miejsce, w którym możesz obcować z dziką przyrodą. Słynie z największej populacji wolno żyjących słoni afrykańskich! Tutaj także w towarzystwie doświadczonego przewodnika można udać się na poszukiwania tak zwanej Wielkiej Piątki (lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła). To również raj dla miłośników wszelakiego ptactwa! Dodatkowo możesz tu przeżyć niesamowitą przygodę, udając się na rejs w dół rzeki Chobe. Przepływając obok małych wysepek, kanałów twoim oczom ukarze się wiele unikalnych stworzeń. Patrz uważanie, a może w oddali zobaczysz majestatycznego afrykańskiego orła? Powrócisz stąd z pięknymi ujęciami dzikiej zwierzyny na karcie pamięci aparatu fotograficznego. Zobaczysz naturę, jaką inni mogą oglądać tylko w telewizji!

Odwiedź Victoria Falls!

Będąc tak blisko granicy z Zimbabwe, koniecznie wybierz się do miejscowości Victoria Falls! Dlaczego jest to punkt obowiązkowy wyprawy? W pobliżu znajduje się uważany za najpiękniejszy na ziemi wodospad Wiktorii! Zobacz na własne oczy ten jeden z cudów świata! Daj się ogłuszyć hektolitrom wody, które z wielkim hukiem i impetem spadają! Miejscowi mówią o tym magicznym wodospadzie: Mosi-oa-Tunya co możemy przetłumaczyć na Dym, który grzmi albo Mgła, która grzmi. Spoglądając na to dzieło natury, widzimy, że to ona, przyroda jest najdoskonalszą artystką, która tworzy działo perfekcyjne — zapierające dech w piersiach! Idealne! Zresztą przekonaj się sam.

Botswana to piękny i wyjątkowy kraj. Jeśli chcesz uczynić go celem swojej następnej podróży, koniecznie zajrzyj na stronę biura podróży Logos Tour i zapoznaj się z wycieczkami! Znajdziesz tam organizowane przez biuro wycieczki do tego pięknego i dzikiego zakątka kuli ziemskiej!

Botswana- kraj dzikiej fauny i flory

pod-skrzydlami-aniolaZapraszamy na poetyckie spotkanie
5 grudnia 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

cztery-pory-poezji-uwolnij-poezjeZapraszamy na spotkanie klubu "Cztery Pory Poezji"
5 grudnia 2019 r. (czwartek), godz. 16:00

Zakup nowego telefonu może stanowić nie lada wyzwanie. Wśród wielu producentów smartfonów nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru. Jeśli już koniecznie chcemy mieć coś nowego i świeżego oraz podążać z trendami to warto poświęcić dłuższą chwilę, aby porównać oferty różnych producentów telefonów.

iPhone 11

Telefony iPhone od lat budzą różnorakie emocje. Jest to w pewnym sensie fenomen kulturowy, a pomimo swojej wysokiej ceny wciąż znajdują nabywców, którzy nie wyobrażają sobie posiadania innego telefonu niż ten z logo nadgryzionego jabłka. Ceny najnowszego modelu iPhone 11 zaczynają się od 3 599 zł, ale za bogatszą wersję na pokładzie z 256 GB pamięci wbudowanej można dać nawet 7 449 zł. Więcej o nowych modelach można poczytać w tym artykule: https://www.mobiletrends.pl/iphone-11-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec/

Może jakiś inny smartfon?

Można zadać sobie pytanie – czy podążać za modą, czy może szukać rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb? Jeśli na drugą część tego pytania odpowiadamy twierdząco to warto poszukać smartfona wśród mniej lub więcej znanych producentów telefonów komórkowych. Do czego właściwie najbardziej potrzebujemy smartfona? Jeśli do rozmów i SMSów, a robienie zdjęć lub nagrywanie filmów nie ma dla nas znaczenia to można całkiem zaoszczędzić i kupić telefon w atrakcyjnej cenie. Warto zwrócić uwagę przy tym na czas pracy na baterii, bo nowsze rozwiązania i mocniejsze procesory zastosowane w smartfonach potrafią znacznie skrócić ten czas i będzie konieczne częste ładowanie urządzenia. Więcej o smartfonach można poczytać w artykule https://www.moja-ostroleka.pl/art/1573736227/jak-dopasowac-smartfon-do-swoich-potrzeb-praktyczny-poradnik

Słuchawki do telefonu

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup nowego iPhone’a lub innego smartfona to pojawi się kwestia związana z doborem właściwych słuchawek. Warto wiedzieć, że nowsze smartfony mogą nie posiadać już typowego gniazda słuchawkowego, więc pozostaje korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych. To rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Na pewno korzystanie z bezprzewodowego rozwiązania jest znacznie bardziej wygodne i nie istnieje ryzyko zahaczenia ręką o długi kabel podczas biegu lub ćwiczeń. Należy też zwrócić uwagę na markę samych słuchawek, ponieważ jakość ich brzmienia może być zgoła różna. Dobrze jest samemu sprawdzić jak brzmią różne rodzaje słuchawek lub po prostu zdać się na opinie testerów i innych ekspertów, którzy sprawdzają ich działanie. Można poczytać więcej o kilku rekomendowanych modelach słuchawek na stronie http://www.bielsko.biala.pl/firmy/porady/919/sluchawki-bezprzewodowe-do-smartfona-%E2%80%93-porownanie-najpopularniejszych-modeli

Profesjonalne wykończenie mieszkania na każdą kieszeń w Krakowie

Mieszkania w Krakowie rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Rozwój nowego budownictwa sprzyja powstawaniu firm świadczących usługi remontowe oraz wykończenie mieszkania pod klucz.

Jednak nie każda firma oferująca tego rodzaju usługi może być dla nas jako klientów, dobrym wyborem. Często podmioty remontujące lub dokonujące prac wykończeniowych w nowym budownictwie oferują bardzo mały zakres świadczonych usług. Albo zwyczajnie nie wywiązują się ze swoich prac tak jak powinny. Opóźnienia, niedoróbki, lekceważące podejście do klienta to problemy z jakimi zetknął się niemal każdy, kto kiedykolwiek wykańczał mieszkanie.

Na szczęście, na rynku są również firmy mogące poszczycić się w pełni profesjonalnym podejściem do klienta. I co ważne, są to przedsiębiorstwa, które za cel stawiają sobie kompleksową obsługę każdego klienta, tak aby osoba korzystająca z usług danego podmiotu miała poczucie, że każda wydana złotówka na remont nie została zmarnowana.

Jak wybrać ekipę remontową i oszczędzić sobie nerwów?

Tak naprawdę wybór ekipy remontowej jest często kwestią przypadku. Warto jednak nie zdawać się na przypadek, ale wybrać sprawdzoną firmę. Na rynku firm, które w swojej ofercie mają wykończenia wnętrz Kraków zdecydowanie wyróżnia się Remont na Każdą Kieszeń. Ta firma, działająca na terenie Krakowa i okolic, cieszy się zaufaniem klientów, którzy bardzo dobrze wspominają współpracę w trakcie procesu wykończenia mieszkania.

Co powinno wyróżniać dobrą firmę oferującą wykończenie mieszkania pod klucz?

Z pewnością wybierając firmę proponującą wykończenie mieszkania pod klucz Kraków, należy uważnie prześledzić cennik oraz powiązane z nim usługi. Nie bez znaczenia są także opinie klientów, których opisy wykonywanych usług przez daną firmę, mogą być dla nas ważną wskazówką.

W pełni profesjonalnego i sprawnego wykończenia wnętrz Kraków dokonasz z Remont na Każdą Kieszeń. Usługi oferowane przez tę firmę klientom są następujące:

  • Dopasowanie usług do budżetu klienta
  • Opieka przy odbiorze mieszkania od developera
  • Zakup i transport niezbędnych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych – w tym drzwi wewnętrznych z okresem dostawy i montażu o wiele krótszym niż u konkurencji
  • Pełen nadzór prac
  • Projekt architekta wnętrz w bardzo atrakcyjnej cenie
  • Pomoc i doradztwo przez cały okres trwania prac wykończeniowych

Remont na Każdą Kieszeń cechuje terminowe wykonywanie prac. Kompleksowe działania firmy pozwalają klientom na szybkie wykończenie mieszkaniach marzeń bez zbędnych nerwów oraz opóźnień. Warto zapoznać się z ich ofertą i umówić się na bezpłatną wycenę.

zajecia-23-listopadaZapraszamy na zajęcia plastyczne
23 listopada 2019 r. (sobota), godz. 9.00

lekcja-historii-koncertKoncert piosenek Jacka Kaczmarskiego
28 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00Wczoraj tj. 13.11.2019 r. Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice Spółka z o.o. złożyła w Departamencie Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wniosek o przyznanie dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 do inwestycji pod nazwą

kuba-michalski-2019-krzeszowiceZapraszamy na koncert Kuby Michalskiego
14 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00

migracjaInformujemy, że dnia 9 listopada (sobota)
biblioteka będzie czynna od godz. 12.00

zajecia-torbyZapraszamy na zajęcia plastyczne
9 listopada 2019 r. (sobota), godz. 9.00Szanowni Państwo, Dział Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody: 12-13-14 listopad 2019 r. – miejscowość Rudno w godzinach 6:00 – 24:00. Za utrudnienia

W przypadku budowy rurociągów z wodą lub przyłączy gazowych wykorzystuje się rury z polietylenu. Materiał ten jest bardzo plastyczny pod wpływem temperatury uzyskiwanej przez urządzenia zwane zgrzewarkami elektrooporowymi. Zgrzewarka elektrooporowa powinna umożliwiać zgrzewanie ze sobą kształtek do odpowiednio dużej średnicy, a jej główną zaletą jest pełna automatyzacja. Schemat działania jest podobny we wszystkich zgrzewarkach elektrooporowych – elementy grzejne urządzenia, zwykle w postaci specjalnego drutu, są poddawane przepływie prądu, który zwiększa temperaturę, wydzielając ciepło. Pod wpływem ciepła elementy zgrzewanych rur oraz kształtek stają się bardziej plastyczne i następuje ich wzajemne przenikanie. Po ostygnięciu wszystkich elementów powstaje jedna, stała struktura, która jest bardzo mocna i wytrzymała.

Odpowiednia zgrzewarka elektrooporowa w zależności od potrzeb

Tak jak już wcześniej zostało powiedziane – w pierwszej kolejności należy oszacować jak duże rury będą zgrzewane, aby móc dobrać odpowiednie urządzenie pod takie parametry. Należy też zwrócić uwagę na producenta, ponieważ urządzenia wykonane za pomocą nowoczesnych technologii i odpowiednich materiałów będą gwarantować bezawaryjną pracę przez lata

Bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Urządzenie samo w sobie stanowi znaczną oszczędność czasu, ale jeśli dodatkowo jednym z jego parametrów będzie krótki czas reakcji po włączeniu to stanowić może to dość znaczną zaletę. Szczególnie jeśli spojrzymy na to z perspektywy problemów z dostarczaniem energii elektrycznej na budowach lub przy wykorzystaniu agregatów prądotwórczych. Konieczna jest więc wysoka stabilność urządzenia, głównie na spadki zasilania.

W kwestii oszczędności czasu warto jeszcze dodać, że część urządzeń wymaga wprowadzania parametrów zgrzewania za pomocą klawiatury. Wszelkiego typu kształtki posiadają specjalny kod kreskowy, który można zeskanować w zgrzewarce elektrooporowej i znacznie przyspieszyć oraz usprawnić pracę. Jeśli urządzenie posiada również pojemną pamięć oraz możliwość dostarczania danych za pomocą złącza USB to tym bardziej jest godne uwagi ze względu właśnie na tego typu wygodę w obsłudze.

Jak wybrać odpowiednią zgrzewarkę elektrooporową?

info-2-listopadaInformujemy, że 2 listopada 2019 r.
(sobota), biblioteka będzie nieczynna.

trawers-matterhornSpotkanie z cyklu "Pokój Podróżnika"
8 listopada 2019 r. (piątek), godz. 18.00

rendez-vous-matematyka-warsztaty„Rendez-vous z królową nauk”
7 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00