27 października, w piątek o godz. 19.00 w ramach Laboratorium Kultury zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii organicznej Manufaktura Radości, któremu będzie towarzyszyło spotkanie z fotografem Karolem Mroziewskim.

Już w tę sobotę kolejne spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach – Sekrety leśnych olbrzymów

Dlaczego liście się przebarwiają?
Po co drzewom kora? Jak poznaje się wiek drzew?
Czym były księgi drzewne oraz jak pracuje chirurg drzew?

Szanowni Państwo,

W związku z fatalnymi prognozami meteorologów i wydanymi dla naszego regionu ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, podjęliśmy decyzję o zamknięciu trasy turystycznej na zamku Tenczyn w Rudnie także w dniu jutrzejszym (niedziela).

ŚWIĄTECZNY JARMARK TRADYCJI I RĘKODZIEŁA

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach serdecznie zaprasza artystów
i twórców ludowych do udziału w
Świątecznym Jarmarku Tradycji i Rękodzieła w dniach 16-17 grudnia 2017.

17 listopada, w piątek o godz. 19.00 w ramach Laboratorium Kultury zapraszamy na spotkanie z prof. Czesławem Dźwigajem, który oprowadzi Państwa po wystawie “Ars – Mea Patria”.

W niedzielę, 19 listopada, o godz. 19.00 Fundacja Na Rzecz Rozwoju Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” – Sanus oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na niezwykłe wydarzenie kulturalne. W kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Krzeszowicach odbędzie się spektakl teatralny „Brat naszego Boga”.

W piątek, 24 listopada, o godzinie 19.00 zapraszamy na recital piosenek Jacques’a Brela w wykonaniu Janusza Zbiegieła.

Jacques Brel był powszechnie uważany za mistrza nowoczesnej piosenki francuskiej, zyskał uznanie krytyków oraz oddaną rzeszę fanów, wydał wiele albumów i koncertował na całym świecie.
Emocjonalny wizerunek sceniczny Brela doskonale interpretuje propozycja sceniczna Janusza Zbiegieła, krakowskiego aktora i piosenkarza, związanego z krakowskim teatrem Piosenki Francuskiej. W jednym z wywiadów artysta tak mówi o spektaklu:
– Spektakl składa się z piosenek i listów Jacquesa Brela do żony. Trzeba pamiętać, że Brel miał bardzo wiele kobiet w swoim życiu, ale zawsze wracał i pisał do żony. Na podstawie prezentowanych listów pokazany jest dramat człowieka. Kiedy przyjechał do Paryża i zaczął śpiewać miał 23 lata. Był przymierzany do prowadzenia rodzinnego biznesu, ale spakował gitarę i wyjechał. Dopiero później, przez to że występował w teatrzykach i kabaretach w Paryżu, zaobserwowano że jest znakomity. Uważano go zawsze za coś innego, bo był Flamandem. Dawano mu to odczuć, ale potrafił się wybić i to jego zasługa. Pod tym względem jest znany, że nie będąc Francuzem potrafił przekonać do siebie paryską publiczność. Zwłaszcza, że hermetyczne społeczeństwo nie dopuszcza łatwo innych nacji do dzielenia się swoją kulturą.

UWAGA!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 2-3 listopada 2017 r. w godzinach dopołudniowych Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach będzie nieczynne i w tych dniach nie będą załatwiane sprawy administracyjne.