Jak wiadomo, zakup prawdziwych perfum to dla wielu poważny wydatek. W końcu nie każdy może sobie pozwolić ot tak – zapłacić kilkaset złotych na nowych zapach dla swojego ciała. W wielu nierenomowanych sklepach, szczególnie internetowych możemy spotkać się niestety z podróbkami. Warto wiedzieć, jak odróżnić je od prawdziwych produktów.

W prawdziwych, oryginalnych perfumach, stężenie olejków zapachowych będzie wynosiło przynajmniej 25%. Oznacza to, że decydując się na prawdziwy produkt Hugo Boss Bottled Night w jakiejkolwiek drogerii lub perfumerii, zapach będzie utrzymywał się nawet do kilku dni. Jeśli produkt, po który sięgniemy okaże się wodą perfumowaną, lub nawet jeśli to będzie woda toaletowa Hugo Boss, zapach nie utrzyma się już tak długo.

Cena

Wszystkie oryginalne produkty zapachowe, zawsze charakteryzują się wysokimi cenami. Jeśli zauważymy, że perfumy rzekomo oryginalne są niezwykle tanie, w porównaniu do ceny katalogowej, istnieje duża szansa, że mamy do czynienia z podróbką.

Co ważne, inaczej wygląda cena w sklepach stacjonarnych, a inaczej w internetowych. Punkty stacjonarne nakładają spore marże, natomiast pozwalają sobie też na duże przeceny. Nic w tym dziwnego – końcowa cena i tak będzie dość wysoka. Świadomy klient z pewnością zauważy, że istnieją pewne progi cenowe, które ustalają dolną granicę ceny oryginału. Te wyjątkowo niskie, zawsze powinny budzić nasze wątpliwości.

Opakowanie

Kolejny krok, to zwrócenie uwagi na opakowanie – nawet na najmniejsze detale. Niekiedy będzie to tylko jedna literka, inna czcionka, lub odcień – bardzo łatwo się naciąć. Warto porównać opakowanie do oryginału. Spójrzmy na folię, w jaką kartonik jest zawinięty. Miejsca sklejenia, a także szerokość folii, które na siebie nachodzą. Nadmiar folii lub jej brak, to także istotna sprawa.

Flakonik

Następnie, równie dokładnie obejrzyjmy jak wygląda flakonik. Co będzie ważne? Kształt buteleczki, wielkość korka, odcienie, nadruki i inne kwestie muszą się tutaj zgadzać. Nie dajmy się zwieść, że jakakolwiek niezgodność jest wyłącznie błędem wynikającym z produkcji. Zgadzać musi się niestety wszystko.

Zwróćmy uwagę na sposób wykonania i wygląd ogólny buteleczki, nie pomijając przy tym atomizera. Producenci perfum zawsze przykładają dużą wagę do detali i niezwykle starają się o to, aby ich produkty odzwierciedlały ich bardzo wysoką cenę. Wszystkie szczegóły są bardzo dopracowane i wykonane z najwyższą precyzją. Inaczej wygląda to wypadku falsyfikatów, gdzie po chwili uda się nam dostrzec niewielkie, aczkolwiek widoczne niedoskonałości. Będzie to nieodpowiednia przejrzystość szkła, inne tworzywo korka lub krzywe kanty buteleczki.

Pojemność

Przed zakupem, dowiedzmy się jakie są standardowe pojemności danych perfum. Chociażby w wypadku znanego wszystkim Hugo Boss Bottled Night 100ml, 200ml, ale też 30ml i 50ml. Niekiedy będą to pojemności mniej standardowe, jak np. 75ml bądź 125ml. Wydaje się, że to szczegół, aczkolwiek może nas to uchronić przed zakupem produktu podrobionego.

Na końcu…

Nie zapomnimy o tym co jest najważniejsze, czyli o zawartości. Nie zawsze jest taka możliwość, ale może nam to pomóc w ocenie jakości produktu. Oryginale perfumy zawsze generują trzy nuty zapachowe. Pierwszą – wyczujemy natychmiast, zaraz po aplikacji. Dwie kolejne wyczuwalne będą dopiero po kilku godzinach. Kiedy spotkamy się z falsyfikatem wyczujemy tylko tą pierwszą, która dodatkowo zniknie bardzo szybko.

Hugo Boss Bottled Night, czy podróbka? – Jak odróżnić prawdziwe perfumy od podrabianych?

Kursy maturalne – rodzaje kursów dla maturzystów

Matura zdana z najlepszym wynikiem? Zapisz się na specjalne kursy maturalne! Aktualnie z kursów tego rodzaju korzysta wielu maturzystów, którym zależy na uzyskaniu wysokich wyników na egzaminie dojrzałości. Jakie kursy mamy wówczas do wyboru?

Egzamin dojrzałości, czyli matura jest bardzo ważnym egzaminem w życiu każdego człowieka. Wyniki z matury nie tylko mogą odzwierciedlić poziom posiadanej przez ucznia wiedzy, ale również mają wpływ na dostanie się na wymarzone studia.

O przyszłości ucznia decydują zatem jego wyniki maturalne – gdy egzamin maturalny zostanie zaliczony z dobrym wynikiem, w takim przypadku maturzysta będzie mógł rozpocząć dalszą naukę na wybranym przez siebie kierunku.

Aby zaliczyć maturę z doskonałym wynikiem, można uczyć się samodzielnie, ale można zdecydować się także na dodatkowe kursy maturalne, które pozwalają na uzupełnienie, ugruntowanie oraz powtórzenie wiedzy.

Aktualnie kursy tego rodzaju są oferowane przez wiele szkół prywatnych, na przykład w Warszawie organizuje je Pitagoras.

Jakie kursy przygotowawcze do matury mamy do wyboru? Zapraszamy do zapoznania się z ich wyjazdem!

Kursy maturalne – przedmioty

Zajęcia dodatkowe takie jak kursy przedmaturalne są prowadzone w zakresie najbardziej popularnych i tych rzadziej wybieranych przedmiotów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

 • kursy maturalne polski
 • kursy maturalne matematyka
 • kursy maturalne biologia
 • kursy maturalne historia
 • kursy maturalne chemia
 • kursy maturalne angielski
 • kursy maturalne niemiecki

Do wybory posiadamy także inne kursy w zależności od organizujących je szkół. Najbardziej popularne są kursy z polskiego, matematyki oraz z angielskiego, ale również możemy zdecydować się na kursy wielu przedmiotów wybieranych przez uczniów jako dodatkowe.

Kursy maturalne – stacjonarne i on-line

Aktualnie kursy maturalne organizowane są zarówno stacjonarnie, jak również przez internet.

Najczęściej wybierane są kursy do matury stacjonarne, które odbywają się na ogół w siedzibach szkół zajmujących się ich organizacją. Wiele szkół posiada różne miejsca organizacji swoich zajęć.

Druga propozycja to kursy maturalne on-line, które prowadzone są przez internet. Najczęściej mają formę e-learningu z użyciem specjalnej platformy, na której dostępne są interaktywne lekcje oraz testy do rozwiązywania.

Najlepsze efekty przyniesie jednak kurs maturalny odbywający się stacjonarne – kontakt z nauczycielem jest w tym przypadku niezastąpiony.

Kursy maturalne – poziomy zaawansowania

Wiele szkół organizujących kursy przygotowawcze do matury oferuje je także na różnych poziomach zaawansowania, które odpowiadają poziomom matury – podstawowa i rozszerzona.

Dodatkowo, wybrane placówki, na przykład szkoła Pitagoras wspomniana wcześniej, dzieli uczniów na grupy pod względem ich poziomu zaawansowania. Wówczas kursy przygotowujące do matury mogą zapewnić najlepsze rezultaty – uczniowie na podobnym poziomie uczą się wtedy efektywniej.

Kursy maturalne – sprawdź oferty już teraz!

Jeśli chcesz zapisać się na specjalne kursy maturalne Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można z nich skorzystać.

Uczniowie chcący wybrać kursy przygotowawcze do matury Warszawa czy w innym miejscu mogą sprawdzić oferty już teraz on-line. Na zajęcia można zapisać się także przez internet!

Piękna zielona trawa to marzenie każdego ogrodnika. Nie jest to jednak zadanie łatwe - potrzebna jest odpowiednia wiedza, doświadczenia, a także dużo sprzętu. Wielu z nas nie jest w stanie zainwestować w to tyle pieniędzy, a przede wszystkim czasu. Na szczęście jest na rynku rozwiązanie, które pomoże mieć zielony trawnik, bez angażowania wielkich środków. Sztuczna trawa w rolce zdobywa coraz większe uznanie. W tym artykule sprawdzamy, gdzie znajdzie ona swoje zastosowanie, jakie zalety ma takie rozwiązanie, a przede wszystkim, ile to kosztuje. Zapraszam do zapoznania się z materiałem.

Sztuczna trawa w rolce na boisku sportowym

To pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam na myśl w przypadku sztucznej trawy w rolce. I całkiem słusznie, doskonale sprawdza się ona na boiskach sportowych, gdzie służy jako nawierzchnia. W tym przypadku daje o sobie znać jej funkcjonalność, a także wytrzymałość - sztuczna trawa w rolce jest odporniejsza na zadeptywanie niż jej naturalny odpowiednik.

Sztuczna trawa w rolce - zastosowanie, zalety i cena

Zastosowanie tego rozwiązania powoduje, że na danym boisku sportowym zajęcia mogą odbywać się przez cały rok. Dla porównania boiska z naturalną trawą używane są tylko kilka miesięcy w roku - nie wchodzi się na zwłaszcza zimą, ale utrudniony jest do nich dostęp również jesienią. Trawa w rolce wykonana z syntetycznych materiałów odporna jest na zmieniające się warunki pogodowe - nie straszne są jej jesienne opady, zimowy mróz, czy też letnie słońce.

Trawa w rolce w ogrodzie, na tarasie i balkonie

Utrzymanie zielonego trawnika wokół domu nie jest zadaniem prostym. Wymaga to odpowiedniej wiedzy, sprzętu, a także dużo wolnego czasu, który trzeba wykorzystać w ogrodzie. Alternatywą dla naturalnego trawnika jest sztuczna nawierzchnia rozkładana z trawy w rolce. Jej zastosowanie wymaga mniejszego zaangażowania czasu i pieniędzy w proces pielęgnacji.

trawa w rolce w ogrodzie

Taka trawa dobrze wygląda w ogrodzie, gdzie przez cały rok utrzymuje swój zielony kolor oraz dobrą kondycję. Sprawdzi się również w innych miejscach - mowa tutaj przede wszystkim o tarasie i balkonie. Zielony trawnik dobrze wkomponuje się ich aranżację i doda im charakteru. Ich utrzymanie w takich miejscach ograniczy się do odkurzania ich powierzchni.

Zalety stosowania sztucznej trawy w rolce

Trawy w rolce mają ogromną liczbę zalet, dzięki którym tak często są wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych, włodarzy miejskich, czy też przedsiębiorców. Jakie są zalety trawy tego rozwiązania?

 • łatwość montażu - poradzi sobie z nim nawet laik. Nie wymagane jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, czy też profesjonalnej wiedzy. Wystarczy zastosować się do zaleceń producenta.
 • wytrzymałość - trawa w rolce idealnie sprawdzi się na boiskach sportowych i ogrodach, w których bawią się dzieci. Jest dużo bardziej odporna na uszkodzania, a przede wszystkim warunki pogodowe niż naturalna trawa.
 • niższe koszty utrzymania - sztuczna trawa w rolce nie wymaga podlewania, ani koszenia, dzięki czemu koszty jej utrzymania są dużo niższe niż naturalnej trawy.

Wśród zalet tego rozwiązania można wymienić jeszcze ekologiczność trawy w rolce. Jej nadmiar nie jest wyrzucany, ale może być ponownie użyty.

Trawa w rolce - cena

Cena trawy w rolce w Warszawie uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju podłoża, który chcemy zakupić. Najtańsze rozwiązania kosztują już kilkanaście złotych, te najdroższe mogą być warte nawet kilkaset. Ostateczny wybór trawy w rolce powinniśmy skonsultować z profesjonalnym doradcą.

Obecnie, istnieje coraz większa świadomość tego, jak poważną sytuacją jest nieuzupełnienie braku zębowego. Niestety, wciąż wiele osób nie posiada dostatecznej wiedzy związanej z implantami, co też wiąże się z niepotrzebnym lękiem, a także zaniedbaniem regularnych konsultacji stomatologicznych.

Chcąc wstawić sobie implanty Żoliborz i inne dzielnice Warszawy będą w stanie zaoferować nam wiele gabinetów, które specjalizują się właśnie w takich usługach. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się co nieco o tym zabiegu. Pacjenci zawsze zadają sporo pytań, dlatego poniżej wyjaśniliśmy pokrótce te najważniejsze i najczęściej pojawiające się.

Implanty – czym tak naprawdę są?

Implant, to nic innego jak śruba wykonana z tytanu, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba pacjenta. Właśnie na niej, mocuje się protetyczną koronę, które stanowi uzupełnienie zęba, którego utraciliśmy.

Implantacja jest doskonałym rozwiązaniem i szansą na posiadanie pełnego uzębienia. Bez względu na to, czy brakuje nam jednego, tylko kilku, bądź nawet wszystkich zębów. Jest to świetna alternatywa dla protez ruchomych, których użytkowanie niekiedy prowadzi do zaniku kości. Implanty imitują nasze naturalne zęby, przy czym nie wpływają na zmianę kształtu kości szczęki, ponadto są one niezwykle mocne i stabilne.

Jak wyłonić najlepszego specjalistę?

Wybór wyspecjalizowanego i wykształconego implantologia to podstawa oraz pierwszy krok, który musimy wykonać, kiedy zależy nam na poprawnym wszczepieniu implantów stomatologicznych. Pamiętajmy, że nie może być to „pierwszy lepszy” dentysta w Warszawie. Warto poszukać rekomendacji na temat lekarzy w Internecie. Znajdziemy niezliczoną ilość stron, które zawierają takie informacje. W tym wypadku, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie strony Polskiego Towarzystwa Implantologicznego, gdzie znajdują się dane rekomendowanych implantologów. Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie, niżeli korzystanie z natychmiastowej pomocy pogotowia stomatologicznego.

Implanty – Żoliborz, Wilanów czy też Bielany – wszystko co warto o nich wiedzieć

Implantacja zęba – na czym ona polega?

Faktem wartym podkreślenia jest to, że cały zabieg implantacji przebiega w znieczuleniu, dlatego nie ma obaw o jakiekolwiek dolegliwości bólowe podczas wszczepienia. Proces polega na początkowym nacięciu dziąsła i wprowadzeniu implantu do kości. Jeszcze uprzednio, stomatolog wykonuje wycisk zębów pacjenta po to, aby korona implantu był idealnie do nich dopasowana.

Kto i z jakiego powodu nie może poddać się zabiegowi implantacji?

Należy być świadomym, że nie w każdym wypadku możliwe jest posiadanie implantów zębowych. Nie powinno się ich wszczepiać osobom uzależnionym od palenia tytoniu, a szczególnie takim, którzy wypalają powyżej pięciu papierosów dziennie.

Palacze posiadają o wiele gorsze ukrwienie kości i tkanek miękkich, a to bezpośrednio wpływa na bardzo szybki zanik kości, wokoło implantu. Z takimi samymi konsekwencjami musza też się liczyć osoby, które cierpią na nieuregulowaną cukrzycę.

Pamiętajmy jednak, że chociażby często spotykania parodontoza, nie jest już przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów.

Cena implantów – jakich kosztów powinniśmy się spodziewać?

Co ciekawe, cena implantu może zależeć od wielu aspektów, które wpływają na ostateczny koszt całego zabiegu. Będzie to z pewnością wykształcenie specjalisty, który dokonuje wszczepień – odbyte kursy i szkolenia. Możemy spotkać się z bardzo rozbieżnymi cenami, w zależności od wykorzystywanych materiałów, dlatego cena za jeden implant, może wahać się między tysiącem, a nawet pięcioma tysiącami złotych.

zajecia-lipiec-2019Biblioteka i Grafit Graphic Design Studio
zapraszają dzieci w wieku od 3 do 10 lat na zajęcia DIY.

Chcesz zadbać o swoje włosy? Wybierz szampon naturalny!

Świadomość konsumentów na temat niskiej jakości składników, dodawanych przez wielu producentów do kosmetyków, znacząco wzrosła w ostatnich latach., Kupujemy coraz bardziej świadomie – również te kosmetyki, z których korzystamy na co dzień. Do tych najważniejszych należy bez wątpienia szampon naturalny, który zawierać powinien wysokiej jakości substancje w szczególnie dużych ilościach, które pozwolą Ci zadbać o swoje włosy i skórę głowy. Dlaczego wybór odpowiedniego szamponu jest tak istotny?

Wybierz odpowiedni szampon naturalny!

Szampon naturalny to w większości przypadków produkt, który tworzony jest przez doświadczonych specjalistów na bazie doskonałych, bardzo dokładnie przemyślanych receptur. Jego podstawą jest przede wszystkim to, że nie zawiera w swoim składzie niskiej jakości substancji, które są często tańsze i stanowią zamiennik dla tych naturalnych substancji aktywnych, które dadzą Ci określony, pozytywny efekt. Takie niskiej jakości składniki mogą szkodzić nie tylko włosom, ale także skórze Twojej głowy i doprowadzić do rozmaitych dolegliwości, których wyleczenie będzie w późniejszym czasie bardzo trudne.

Alternatywa? Naturalny szampon do włosów!

Jeżeli więc chcesz stosować preparaty, które będą w stu procentach bezpieczne i zapewnią Ci odpowiednią pielęgnację skóry głowy, postaw na naturalne szampony, w których składzie znajdują się wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane, naturalne składniki aktywne, mające pozytywny wpływ na Twoje włosy. Należą do nich biotyna, keratyna roślinna, flawonoidy, pantenol oraz wyciągi i ekstrakty z różnego rodzaju roślin, w tym róży, korzenia lukrecji, awokado, figi, kozieradki i wielu, wielu innych. Są to szampony bez niepotrzebnych, niskiej jakości dodatków, które będą o wiele bardziej skuteczne od kosmetyków konwencjonalnych, zapewniając Ci właściwą pielęgnację każdego dnia.

Duża popularność produktów tego rodzaju sprawiła, że możesz obecnie postawić na dobry szampon naturalny, który dostosowany będzie do Twoich problemów z włosami czy skórą głowy. Do Twojej dyspozycji są więc szampony do włosów przesuszonych i zniszczonych, przetłuszczających się, a także normalnych, które ochronią włosy i sprawią, że będą one piękne i zdrowe każdego dnia.

Czym kierować się podczas wyboru szamponu?

Wybierając szampon naturalny, zwróć przede wszystkim uwagę na:

 • Jego skład – najlepiej w tej kwestii dowiedzieć się więcej, by wybierać wyłącznie te szampony naturalne, które zawierają najlepsze substancje aktywne.
 • Właściwości – dobry szampon do włosów to taki, który będzie w stu procentach dopasowany do stanu i rodzaju Twoich włosów. Sprawdź, czy to preparat do włosów suchych, przetłuszczających się czy normalnych i jaki problem będzie w stanie wyeliminować.
 • Opinie użytkowników – wiele powiedzą Ci one o jakości produktu i jego skuteczności, co znacząco ułatwi Ci wybór.
 • Sklep, w którym kupujesz – wybierz takie miejsce zakupów, w którym znajdziesz wiele różnorodnych preparatów i zyskasz wybór – w ten sposób znajdziesz szampon naturalny, który będzie w stu procentach dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Postaw na naturalne kosmetyki do włosów!

I mowa tutaj nie tylko o szamponach, ale również odżywkach, które są znakomitym dodatkiem do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Wzmacniają efekt, poprawiają jakość i wygląd włosów, a są przy tym w pełni bezpieczne – o ile oczywiście wybierzesz preparaty sprawdzone i oferowane przez cenione marki, takie jak Yope. Co ciekawe – szampon tego typu wcale nie musi być droższy niż preparaty konwencjonalnego, co jest dodatkowym powodem do tego, by postawić na naturalność!

Rabkoland świętuje 30 urodziny

Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

Okazja do świętowania jest szczególna, okrągła rocznica to wspaniała szansa na wspominki przy urodzinowej tablicy ze zdjęciami, które pokażą Rabkoland na przestrzeni lat. A zmian było tyle, że najstarsi goście nie wierzą, że to wciąż ten sam park. Co roku Rabkoland dla swoich gości otwiera nowe strefy, atrakcje i punkty gastronomiczne. W tym roku flagowym przedsięwzięciem najbardziej upamiętniającym zmiany była renowacja Wielkiego Młynu.

Urodziny Rabkolandu to także masa pokazów, koncertów i zabawy. W całym parku będzie można spotkać Roztańczoną Baletnicę, która poprowadzi dla dzieci warsztaty tańczenia ze wstęgą. Świętując urodziny będzie można pomalować sobie twarz, a także nauczyć się modelować baloniki na specjalnych warsztatach.

Dla lubiących konkursy dostępna będzie Facebookowa ramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia. Występy na żywo zapewni Szczudlarz oraz liczne gwiazdy! Na scenie wystąpią Beti & Bobas z piosenkami dla dzieci, a także Zespół góralski Majeranki z Rabki Zdrój pod przywództwem Doroty Majerczyk.

Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na swoje urodziny 6 i 7 lipca od 10:00 do 18:00. Ceny wstępu standardowe, czyli maksymalnie 39 zł od osoby za cały dzień zabawy, bez limitu na wszystkie atrakcje, warsztaty i pokazy.

Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

bookcrossing-plakat-2019Bookcrossing u Wyki 2019!
Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

awaria-telNie możesz się dodzwonić do biblioteki?
Mamy problem z telefonem.

wakacyjne-godziny-2019Biblioteka w Krzeszowicach zaprasza w wakacje
(lipiec, sierpień) w nowych godzinach otwarcia:

Kokosza. Grosz do grosza