Biblioteka w Krzeszowicach bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu, w bibliotece została wyodrębniona półka z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.

Biblioteka w Krzeszowicach serdecznie dziękuje za nadesłane przez Fundację Metropolia Dzieci książeczki dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim. Książki wzbogacą nasz księgozbiór i będą wspaniałym prezentem czytelniczym dla przebywających w naszym mieście i gminie, korzystających z biblioteki, przyjaciół z Ukrainy. Poszerzy się dzięki temu nasza oferta książek po ukraińsku do wypożyczania.

Dziękujemy również w imieniu przyjaciół z Ukrainy – дуже тобі дякую.

zdjęcie półek z książeczkami w języku ukraińskim
zdjęcie półek z książeczkami w języku ukraińskim