Już w najbliższą sobotę, 19 czerwca, ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach. Miło nam poinformować, że odbędzie się ono stacjonarnie - w Kopalni Talentów przy ul. św. Floriana 3.

Z uwagi na konieczność dostosowania się do wytycznych dla instytucji kultury (ograniczona ilość uczestników zajęć), wprowadziliśmy podział na dwie grupy wiekowe, w godzinach 9:30-10:30 i 11:00-12:00.

Czego możemy spodziewać się na spotkaniu?

Jak wiadomo, wiedza budowana jest przez doświadczenie, a gdy tym doświadczeniem jest eksperyment - zdobywanie wiedzy staje się dodatkowo doskonałą zabawą. Materiałem badawczym ostatnich zajęć Uniwersytetu Dzieci będzie suchy lód, czyli dwutlenek węgla w postaci stałej. Dzięki niemu stworzymy gęstą, białą mgłę, a na naszych oczach urosną samo-dmuchające się balony. Spróbujemy też stworzyć bańki mydlane wypełnione dymiącą pianą, zmrozić kilka rzeczy „na kość”, a każdy chętny będzie mógł przygotować własną gazowaną lemoniadę! Będzie kolorowo, wybuchowo i magicznie!

Warsztaty z chemii - "Mroźne laboratorium - jak działa suchy lód?" - poprowadzi dr inż. Marta Wróbel - absolwentka dwóch kierunków: geologii i ochrony środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz pedagogiki. Trenerka aktywnych metod pracy z dziećmi, konsultant edukacji przyrodniczej, producentka warsztatów dla dzieci i dorosłych. Redaktorka i współautorka książki „Tatrzańskie skarby".