Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Zdjęcie: Park, rodzina z dzieckiem na ręku sfotografowani od tyłu Zdjęcie: Park, rodzina z dzieckiem na ręku sfotografowani od tyłu
Nasze Centrum otwiera się na nową grupę odbiorców. Autyzm to temat coraz częściej obecny w przestrzeni publicznej. Badania wskazują, że ilość dzieci dotkniętych tym zaburzeniem stale rośnie. W związku z tym, że w naszej okolicy brakuje oferty skierowanej właśnie do nich, postanowiliśmy wypełnić tę lukę.
Bardzo cieszymy się, że nasz projekt zatytułowany "Spotkania z kulturą dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu", uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura dostępna".
Głównym założeniem naszego projektu jest stworzenie oferty spotkań, podczas których dzieci ze spektrum autyzmu, wraz ze swoimi rodzinami, będą miały okazję obcować ze sztuką w komfortowych dla siebie warunkach - na odpowiednio przygotowanej ścieżce zwiedzania, przy braku nadmiernego hałasu, głośnych dźwięków, czy ostrego światła.
Chcemy pokazać, że autyzm nie jest przeszkodą dla rozumienia i przeżywania sztuki, a dzieci z tym zaburzeniem mogą być aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego, jeśli tylko stworzymy im do tego odpowiednie środowisko.
W trakcie trwania projektu planujemy m. in. wspólne zwiedzanie Zamku Tenczyn w Rudnie, warsztaty w Kopalni Talentów oraz w Pałacu Vauxhall. Udział w spotkaniach będzie bezpłatny.
Mamy nadzieję, że uda nam się zintegrować grupę, przygotowując dla niej specjalną ofertę, która niewykluczone, że zagości w naszym Centrum na dłużej.
Więcej szczegółów już wkrótce!