Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Aż 30% Polaków po 60. roku życia mieszka samotnie.

Zdaniem ekspertów, dla seniorów o wiele groźniejszy od wirusa jest lęk, niepokój oraz bezruch fizyczny i psychiczny. Zamykanie osób starszych w domu powoduje stres i depresję. O ile jeszcze na wsi senior ma wokół domu ogród, zwierzęta, czy sąsiada za płotem, to w mieście jest trudniej. Wystarczy sobie wyobrazić samotną seniorkę czy seniora w czterech ścianach mieszkania, na którymś piętrze bloku czy kamienicy, czasem nawet bez balkonu i windy. Jedynym oknem na świat takiej osoby jest telewizor. A z niego cały czas docierają przerażające informacje o sytuacji seniorów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Nic dziwnego więc, że wśród seniorów rośnie panika, lęki i frustracja, depresje i nerwice.

23 lutego 2021 roku, w Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, Stowarzyszenie MANKO – wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora – Gmina Przyjazna Seniorom oraz kampanii Stop manipulacji, nie daj się oszukać, a także kampanii Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę rozpoczęło ogólnopolską kampanię społeczną Przegoń z nami smutek i depresję.

Organizatorzy zachęcają do obejrzenia programu pt. „Jak przegonić smutek i depresję?” z lek. Małgorzatą Ostrowską – specjalistą psychiatrii, psychogeriatrą Szpitalu MSWiA w Krakowie, udostępnionego na kanale pro-seniorskiej telewizji internetowej Głos Seniora TV oraz do aktywności poprzez m.in. udział w wielu aktywizacyjno-edukacyjnych konkursach Głosu Seniora.

Więcej na stronie https://glosseniora.pl/2021/02/23/przegon-smutek-i-depresje-z-glosem-seniora/