Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Krzeszowice

Chcesz zadbać o swoje włosy? Wybierz szampon bez silikonu!

Świadomość konsumentów na temat substancji chemicznych, dodawanych przez wielu producentów do kosmetyków, znacząco wzrosła w ostatnich latach., Kupujemy coraz bardziej świadomie – również te kosmetyki, z których korzystamy na co dzień. Do tych najważniejszych należą bez wątpienia szampony, które zawierają szkodliwe substancje w szczególnie dużych ilościach, dlatego też chcąc zadbać o swoje włosy i skórę głowy, wybierz szampon bez silikonu. Poniżej znajdziesz odpowiedź dlaczego jest to tak istotne!

Dlaczego warto wybrać szampon bez silikonu?

Szampon bez silikonu to ostatnio bardzo popularny slogan reklamowy, z którym spotkać można się niemal wszędzie. Okazuje się jednak, że jest on jak najbardziej słuszny i skłania coraz więcej osób do wyboru lepszych alternatyw, którymi są bez wątpienia naturalne szampony do włosów, pozbawione jakichkolwiek sztucznych dodatków.

Czym są silikony, których warto unikać? To różne typy polimerów, które nie mają niestety jakichkolwiek związków wspólnych z ludzką skórą, a więc są dodatkami sztucznymi, które dodatkowo mogą prowadzić do wysuszenia i łamania się włosów. Wynika to z faktu, że tworzą one wokół włosa warstwę, którą bardzo trudno zmyć i która – przy regularnym stosowaniu – może osłabić strukturę włosa. Po co w takim razie substancja ta dodawana jest do szamponów? Głównym powodem jest fakt, że ma ona za zadanie nadawać włosom połysk i gładkość, ale przy okazji uniemożliwia wchłanianie wilgoci, przez co włosy niszczeją. Dodatkowo szampon z silikonem może prowadzić do problemów ze skórą głowy – swędzenia czy wysypek.

Nie tylko silikony szkodzą Twoim włosom!

Okazuje się, że warto wybierać nie tylko szampony bez silikonu, ale również bez innych sztucznych dodatków, które mogą być równie, a nawet bardziej niebezpieczne. Silikon to bowiem nie jedyne zagrożenie dla włosów i skóry głowy. Stawiaj także na szampon bez SLS (i SLES), czyli środków pieniących, które prowadzą do niszczenia włosów, parabenów, uznawanych za rakotwórcze czy różnego rodzaju sztucznych barwników. Wszystkie te substancje mogą wyrządzić bardzo wiele szkód, przez które walka o zdrowe i piękne włosy może być o wiele trudniejsza.

Alternatywa? Naturalny szampon do włosów!

Jeżeli więc chcesz stosować preparaty, które będą w stu procentach bezpieczne i zapewnią Ci odpowiednią pielęgnację skóry głowy, postaw na naturalne szampony, w których składzie znajdują się wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane, naturalne składniki aktywne, mające pozytywny wpływ na Twoje włosy. Należą do nich biotyna, keratyna roślinna, flawonoidy, pantenol oraz wyciągi i ekstrakty z różnego rodzaju roślin, w tym róży, korzenia lukrecji, awokado, figi, kozieradki i wielu, wielu innych. Są to szampony bez silikonu, SLS i innych niepotrzebnych dodatków, które będą o wiele bardziej skuteczne od kosmetyków konwencjonalnych, zapewniając Ci właściwą pielęgnację każdego dnia.

Duża popularność produktów tego rodzaju sprawiła, że możesz obecnie postawić na dobry szampon naturalny, który dostosowany będzie do Twoich problemów z włosami czy skórą głowy. Do Twojej dyspozycji są więc szampony do włosów przesuszonych i zniszczonych, przetłuszczających się, a także normalnych, które ochronią włosy i sprawią, że będą one piękne i zdrowe każdego dnia.

Postaw na naturalne kosmetyki do włosów!

I mowa tutaj nie tylko o szamponach, ale również odżywkach, które są znakomitym dodatkiem do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Wzmacniają efekt, poprawiają jakość i wygląd włosów, a są przy tym w pełni bezpieczne – o ile oczywiście wybierzesz preparaty sprawdzone i oferowane przez cenione marki, takie jak Yope. Co ciekawe – szampon bez silikonu czy SLS wcale nie musi być droższy niż preparaty konwencjonalnego, co jest dodatkowym powodem do tego, by postawić na naturalność!